Nenechte si ujít divadlo pod širým nebem!

Divadlo na Maninách sídlící v pražských Holešovicích plánuje na červenec svou scénu opět přenést pod širé nebe na nádvoří zámku Mělník.

Tento divácky oblíbený projekt započne 16. července a potrvá do 24. července. Produkce divadla nabídne pestrou škálu představení v podání hereckých špiček, takže diváci mohou ocenit herecké umění Otakara Brouska, Jany Janěkové, Ilony Svobodové, Nely Boudové, přirozeně mělnické rodačky Jitky Čvančarové a mnoho dalších. Zařazeny budou také koncerty a nově i populární žánr stand-up komedie.

A co se mohou diváci těšit. Vše zahájí ve čtvrtek divadelní hra Dana Gordona „Cena za něžnost“ jenž vznikla podle stejnojmenného filmu, který v roce 1984 získal hned pět prestižních filmových Oscarů. Hra stejně jako film zdařile osciluje na hranici komedie a melodramu, předvádí téměř 30 let vztahu dvou žen, matky a dcery. Aurora je velmi autoritativní žena, poněkud výstřední vdova, která žije jen pro svou dceru Emmu, které se snaží organizovat a kontrolovat život. V jedné z hlavních roli se představ právě Jitka Čvančarová společně s Janou Janěkovou.

A o den později zde zazní koncert pěvce Mariána Vojtka, jenž působil léta v opeře Národního divadla Moravskoslezského. V současné době ho můžete vidět v různých muzikálových rolích v Divadlech Hybernia, Broadway či Goja Music Hall. V roce 2008 tento všestranný umělec započal také svou sólovou dráhu. Na Letní scéně bude jedinečná příležitost poslechnout si populární písně, muzikálové i operní hity v podání tohoto umělce.

Následovat bude show „Muži o ženách“ kdy komici z televizního pořadu Comedy Club Tigran Hovakimyan a Jiří Jakima bez obalu rozeberou téma muži versus ženy. Dále to bude napínavá a rafinovaná komedie, souboj dvou rovnocenných hráčů – manžela a milence – o lásku nepřítomné dámy. Střet dvou světů a dvou inteligencí: kdo a za jakou cenu zvítězí? Oba hrají doslova nejvyšší hru na kočku a myš, pouze nevíme, kdo je kdo. Humor poněkud detektivní, až černý, mystifikace, bitky nejen slovní, poslání nejen tohoto příběhu. Inscenaci „Hra se smrtí“ kde se představí Otakar Brousek a Pavel Batěk, napsal a režíruje Tomáš Vondrovic, jenž má k Mělníku také určitý vztah. Jeho otec zde byl známým dětským lékařem.

O den později to bude „Slepá láska“ kdy mladá newyorkská herečka Sofie zoufale hledá angažmá. Její přítel Mark navíc prohýřil jejich poslední peníze. A proto Sofie přijme nabídku osamělé vdovy Charlotty a předčítá jí ze starého deníku jejího milence. Najevo vyjde tak nejedno tajemství. Mark a jeho vypečený kamarád Jeff však jeví zájem o něco zcela jiného – u Charlotty v obýváku visí Monetův vzácný obraz. Kde je hranice mezi láskou a zločinem? Jak se Sofie nakonec zachová? Události dostanou strhující spád.

„Žena, která uvařila svého manžela“ je velmi originální a vtipná černá komedie. Je jakousi exkurzí do světa žárlivosti, zrady, nevěry, klamů a ponížení a ukazuje i nový význam rčení, že „láska prochází žaludkem“.

Komedie „Kdo se bojí postele“ z pera Patricia Villalobose, chilského autora povídek, divadelních her, filmových scénářů a divadelního režiséra nabídne čtyři nezávislé příběhy, které spojují mezilidské vztahy, jedna postel a samozřejmě problémy.

A vše zakončí další koncert. Jiří Bárta je přední violoncellista své generace. V roce 1991 obdržel cenu Europäische Förderpreis für Musik v Dráždanech a cenu Rostropovich-Hammerovu v Los Angeles. Spolupracuje s předními českými a mezinárodními orchestry jako jsou Česká filharmonie, Slovenská filharmonie, Royal Philhramonic Orchestra London, Royal Scottish National Orchestra a mnohými dalšími.

Takže si po celý týden od 19 hodin jak příznivci divadelní Thálie, tak hudby skutečně přijdou na své. Neboť jak uvedla Kateřina Dušková, ředitelka Divadla na Maninách: .,,Opět jsme si pro návštěvníky letní scény připravili pestrý výběr divadelních představení, aby si každý přišel na své. Diváci se mohou odreagovat u zábavných komedií, dojímat u dramatických kusů nebo

si odnést krásné hudební zážitky. Věříme, že návštěva letní scény se může stát příjemným zpestřením letních dní a důvodem pro výlet s rodinou či přáteli. Kromě excelentních uměleckých výkonů na návštěvníky totiž také čeká historické centrum města a působivé prostředí barokního zámku Mělník s malebnou kavárnou, které umocní netradiční zážitek z letní scény“.

mar