Mělnický Vrkoč opět rozzáří město

Jako každoročně i letos druhý červnový víkend Mělník rozkvete pestrými barvami lidových krojů a rozezní se lidovou hudbou a písničkami. Setkání dospělých i dětských folklorních souborů nejenom z Čech, Moravy a Slezska, ale i ze zahraničí… Ano to je Mělnický Vrkoč!

Opět sem tak opět zavítá celá řada folklórních souborů nejen ze všech koutů naší vlasti, ale i ze Slovenska, Kanady a Korejské republiky.

Vše začne v pátek 9. června od 10 hodin v divadelním sále Masarykova kulturního domu koncertním vystoupením pro místní školy. V odpoledních hodinách proběhnou na náměstí Míru krátká představení jednotlivých souborů a uskuteční se zde absolventský koncert žáků MŠ Pod Vrchem. Vlastní slavnostní zahájení 19. ročníku proběhne v Masarykově kulturním domě od 19.30 hodin.

V sobotu projde tradiční krojovaný průvod centrem města a od 15 hodin na náměstí Míru proběhne hlavní festivalový pořad kde se představí všichni účinkující. Celý program bude slavnostně završen Tanečním večerem od 19.30 hodin opět v prostorách zdejšího kulturního domu, kde kromě tanečních produkcí proběhne i výuka swingu či irských a korejských tanců.

A v neděli od 11 hodin se uskuteční tradiční Folklórní matiné na radničním dvoře a v 15 hodin se soubory představí na Svatotrojické poutí na Chloumku. Kromě toho v pátek i v sobotu bude na náměstí Míru probíhat Antonínský jarmark.

A na co se milovníci folklóru mohou těšit? Kromě domácích Jarošovců s Jarošáčkem zahraje, zatančí i zazpívá soubor Haná z Velké Bystřice, Prácheňský soubor ze Strakonic, pražské Taneční studio Zig-Zag, soubory Ipeĺ a Radosť ze Slovenska, dále to budou Tam O´Shanter Dancers a Crescent Beach Pipe Band z Kanady a konečně jihokorejské Hyeonseong Ga-In & Ari Arts Copany.

Bezprostřední a přátelská atmosféra, která k těmto setkání neodmyslitelně patří, opět přinese účinkujícím i divákům hodně milých a nezapomenutelných zážitků.

mar