Mělnický vinařský běh na 10km

Mělnické vinobraní je úspěšně za námi, následuje víkend ve znamení sportu, běhu a dobré nálady, jehož hlavní akcí bude Mělnický vinařský běh na 10km.

Již 4. ročník tohoto běhu se uskuteční tuto sobotu 23. září 2017 v Mělníku. Běžci se sejdou před arálem Vinařství Bettina Lobkowicz, zde se rozdělí do kategorií dle věku a pohlaví. Závod je otevřen pro veřejnost a může se ho zúčastnit každý nadšený sportovec. Běh bude odstartován v 11:00 hod. pod starým mostem na Náplavce, v ulici Rybáře.

 

Harmonogram závodu

  •  9:00 až 10:30 prezentace
  • 10:45 přesun na start, rozprava k závodu a popis trasy
  • 11:00 start všech kategorií
  • 12:15 start dětského závodu (po doběhnutí posledního dospělého závodníka)
  • 13:00 vyhlášení vítězů, tombola

 

Trasa závodu povede přes Hořínský park, obec Hořín, obec Vrbno, přes polní cestu a nazpět po cyklostezce, běží se 10km v jediném okruhu. Cíl závodu bude na stejném místě jako jeho start, a to v areálu Vinařství Bettina Lobkowicz, kde bude na běžce čekat občerstvení.

trasa_2017

 

Ohodnoceni budou tři nejrychlejší muži a tři nejrychlejší ženy. V každé věkové kategorii budou navíc vyhodnoceni tři nejrychlejší závodníci. První tři závodníci v každé kategorii obdrží věcné dary a finanční prémii 500 Kč. Při zdolání nového traťového rekordu obdrží první muž a první žena další 500 korunovou prémii.

 

Tabulka rekordů

Muži – rekord Vlastimila Flegla z r. 2016 00:33:55

Ženy – rekord Radky Churáňové z r. 2016 00:38:21

 

Běžci se mohou přihlásit online do tohoto pátku 22.9. do 20:00 hod. Možnost registrace bude i na místě závodu. Startovné na místě je 250,-. V ceně startovného je neomezená konzumace jídla a pití, které bude čekat na závodníky v cíli a účast v tombole. Je také možnost objednat si bavlněné tričko s decentním motivem vinařského běhu za 150,-.

Hlavním partnerem závodu je Run the world, to je skupina lidí, kterou spojuje vášeň k běhání a záliba v cestování. Společně jako tým cestují po celém světě se zúčastňují maratónů, půlmaratónů, běhu na 10km i kratších běhů. Přečtěte si o nich více na www.runtheworld.cz a pokud vás zaujali, poběžte příště s nimi, třeba už na letošním Mělnickém vinařském běhu na 10km! 

Více informací naleznete na http://www.vinarskybeh.cz.

 

Přijďte podpořit své favority v běhu a užít si skvělou atmosféru závodu!

Běžcům přejeme hodně štěstí!

 

sad