Ekompilace bude tentokrát s kapelou Wohnout a Thomem Artwayem

Poslední hudební produkce na mělnickém náměstí bude ve znamení jednodenního festivalu, na němž vystoupí hned šest mladých kapel. Po roce a něco se sem vrací projekt EKOMPILACE. Nejedná se však „pouze“ o muziku, ale celá akce je zároveň zaměřená na šíření povědomí o třídění odpadu, recyklaci a uvědomělém chování k životnímu prostředí. Kromě toho však dává prostor mladým a zajímavým kapelám nahrát dva songy na kompilační CD a zároveň možnost vystoupit na několika z celkem šesti jednodenních festivalů Ekompilace.

Letošní tak trochu jubilejní pátý ročník nabídne opět výběr mladých a progresivních kapel, které nahrály v domažlickém studiu Franz Kavkaz vždy dva své autorské songy na kompilační CD. Série šesti jednodenních festivalů odstartovala 31. srpna v Sokolově a po Prachaticích, Humpolci a Klatovech v pátek 22. září zavítá do Mělníka. A celý tento maratón bude završen v Krnově. V každém z nich bude připraven již od odpoledních hodin edukační doprovodný program.

Na mělnickém náměstí Míru tak od 12.30 hodin proběhne zajímavý program. Jak již bylo řečeno, celý projekt zaměřený rovněž na životní prostředí, tak i úvodní program se bude zabývat touto problematikou. Od lektorů projektu samosebou.cz se návštěvníci zábavnou formou dozvědí novinky o životním prostředí. Zároveň se mohou pobavit i u hudební recyklace ve formě Live jukebox stage a nebude chybět ani bubenický workshop.

Od 16 hodin odstartuje ta hlavní, hudební část akce. Nejprve se představí pětičlenná opavská kapela All These Memories v čele s charismatickou zpěvačkou Natálií hrající svižný pop punk překvapí nekompromisní živou produkcí s našlápnutým zvukem. Od roku 2013 stihla odehrát cca 150 koncertů na akcích jako je Keltská Noc, Festival Dokořán nebo Rock for People a vydat několik singlů, klipů a debutovou desku s názvem Enchanted. Po ní nastoupí EL’BRKAS což je mladá energická kapela z Havlíčkova Brodu. Její autorská tvorba se vyznačuje melodickými kytarovými linkami, stylem muziky se dá mluvit o melodickém hard-rocku, který je často říznutý rock’n’rollovými party. Head Down je čtyřčlenná rocková skupina ze západních Čech. Vznikla v roce 2013 a má za sebou tři alba vydané vlastním nákladem a zkušenosti z klubových i festivalových pódií po celé republice. Funky kapelu Homer Street založil Tomáš Štěrba před více než dvaceti lety. I této skupině se nevyhnuly různé rošády a v lednu roku 2000 si skupina už pod názvem Homer Street střihne premiéru v Ašském Klubíčku a od té doby bojuje o své místo na hudebním nebi. Skupina Megaphone se zrodila před devíti lety, příští rok tak oslaví výročí. Má za sebou celou řadu vstoupení na festivalech a v letošním roce připravuje materiál na novou desku, který představí i na těchto vystoupení. A konečně Nixon Lads ze Strakonic jejichž styl možno označit jako indie alternative pop.

Celá akce vyvrcholí koncertem kapely Wohnout a také stále populárnějším zpěvákem a skladatelem Thomem Artwayem. Členové „Wohnoutů“ to celé komentují „Turné s Ekompilací pojedeme podruhé. Projekt jsme v roce 2013 otvírali a rádi se vrátíme, protože je to spojení užitečného se zábavným, což nás baví…”

Celý tento projekt bude jistě vyvrcholením letošních letních koncertů na náměstí. A všichni se již budou těšit na to příští Mělnické kulturní léto.

mar