Líbeznice se pyšní novým sportovištěm

Od uplynulé soboty slouží Líbeznickým zbrusu nové sportovní a kulturní centrum. Bylo slavnostně otevřeno za účasti zdejších zastupitelů v čele se starostou Martinem Kupkou.

Investice za téměř 37 milionů korun přinese obci potřebný prostor pro tělesnou výchovu žáků ve škole a zároveň zázemí pro další aktivity od společenských večerů a plesů až po trvalé útočiště fotbalistů, skautů a stolních tenistů.

Projekt mohla obec realizovat díky dotaci ministerstva financí určené na rozšiřování kapacity základních škol. Z rozpočtu obce samotné putovalo na výstavbu tělocvičny přes 12 milionů korun.

Autorem architektonického řešení je architekt Jan Hájek z Atelieru M1 architekti. Tvůrci se snažili o to, aby budova co nejvíce odpovídala charakteru obce. Jde o dřevostavbu s konstrukcí z lepených vazníků o rozponu 17 metrů, jejíž zasazení do terénu umožnilo zajistit bezbariérový přístup do obou podlaží.

Kromě starosty Líbeznic Martina Kupky si otevření nové budovy nenechala ujít ani herečka Bára Štěpánová.
Kromě starosty Líbeznic Martina Kupky si otevření nové budovy nenechala ujít ani herečka Bára Štěpánová.

Obklad na vnější fasádě budovy tvoří přírodní modřín. Akusticky řešené vnitřní prostory doplňuje neotřelé výtvarné řešení budovy v barvách líbeznického znaku.

Slavnostnímu aktu přihlížel legendární fotbalista Antonín Panenka. Účastníci ceremoniálu zhlédli turnaj Líbeznice open – soutěž v malé kopané mezi líbeznickým týmem a sestavou poskládanou z uznávaných českých architektů. „Schopnosti některých hráčů z řad vedení obce přinesly skutečně atraktivní až komediální zážitek,“ podotkl sebekriticky starosta Kupka.

red