Laura a její tygři se představí na mělnickém náměstí

K Mělnickému kulturnímu létu, které prakticky odstartovalo Mělnickým Vrkočem o prvním červnovém víkendu, patří i středeční koncerty na náměstí Míru. Na tom prvním 19. června se představila „folklor-beatová“ kapela Docuku z Valašského Meziříčí, která zaujala svižným tempem. A na tom druhém se představí skutečně hudební lahůdka. Nebude se jednat o nikoho jiného nežli již legendární kapelu Laura a její tygři!

Její vznik spadá na konec roku 1985 kdy její současný frontman Karel Šůcha inspirován novelou Williama Saroyana „Tracyho tygr“ zakládá v Neprakta klubu v Mostě rockovou skupinu Laura a její tygři. Dívčí jméno Laura evokuje něhu a krásu, tygři jsou symbolem nezkrotnosti a divokosti, černé brýle, bílé košile, černé kravaty a černé kalhoty vytváří nezaměnitelnou image skupiny. Fenomenální nástup Laury a jejích tygrů předznamenal více jak třicetiletou koncertní historii kapely. Stovky koncertů ve vyprodaných sálech v Čechách i na Slovensku zaujaly mezinárodní promotéry a po pádu „železné opony“ skupina zcela mizí z domácí scény a koncertuje převážně na evropských podiích – Stuttgart, Mnichov, Paříž, ussane, Kiel, Bremen, Hamburg, Kolín nad Rýnem, Frankfurt nad Mohanem, Marseille, Valence, Toulousse, Nantes, Albi, Tarbes, Brusel, Lyon, Dijon, Antverpy či Strassbourg. Avšak také zahraje ve starobylých amfiteátrech Kartága, Monastiru a Hammametu nebo na EXPO 2010 v Šanghaji. V roce 1993 získala kapela cenu francouzských médií Grand Prix Media RFI a její koncert v pařížské La Cigalle živě přenášel kanál MCM. Laura a její tygři mají v současné době na svém kontě více než 1600 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, dvanáct vydaných alb a pět velkých koncertních projektů – Show Tomáše Tracyho, Rituál středoevropana z konce dvacátého století ve franouzském Agenu, Rituál na Žižkově, Laura versus Křižíkova fontána a Big Bang!. Kapelou prošla celá řada vynikajících muzikantů z nichž možno jmenovat Ilonu Csákovou, Martina Poštu, Miloše Vacíka, bohužel nedávno zesnulého Dana Nekonečného, Lenku Novou či Vlaďku Svobodovou známou (nejen) mělnickým posluchačům z hudební formace Tomáš Homuta Trio

„Koncerty skupiny sálají vlnami živočišné rockové energie, ve které vycítíme náznaky dunivých černošských rytmů, latinu i bílý beat šedesátých let. Vše vyvěrá z pozitivního názoru a pohledu na svět, jenž se v této stylové směsici bleskově přenáší na publikum” napsal o této kapele Vladimír Vlasák ve své knize „Excentrici v přízemí“.

A určitě bude „sálat“ i na mělnickém náměstí Míru ve středu 10. července od 20 hodin a přispěje tak k prázdninové pohodě.

mar