Na kus řeči tentokrát s … Milenou Steinmasslovou

Tento již oblíbený cyklus kdy se posluchači scházejí s významným osobnostmi našeho kulturního a společenského života bude v novém roce zahájen skutečně hodnotně. Během jednoho týdne se totiž uskuteční hned dvě taková setkání.

Jako první do zdejšího křesla pro hosta usedne další skvělá herečka, kterou mnozí znají především z televizní obrazovky a filmového plátna, kde ztvárnila celou řadu rolí. Milena Steinmasslová se narodila v Praze v březnu roku 1955, takže letos oslaví „půlkulaté“ životní jubileum. Poprvé se objevila ve filmu „Už zase skáču přes kaluže“ z roku 1970, kde hrála sestru Adama v podání Vladimíra Dlouhého. Již během studia na pražské DAMU hostovala v Národním divadle a v Činoherním klubu. Krátký čas ale působila i v Divadle Na zábradlí. DAMU úspěšně dokončila v roce 1978 a o rok později se stává členkou Divadla pod Palmovkou. Ve filmu dostávala především vedlejší role jako například „Smrt talentovaného ševce“ nebo v komedii „Pětka s hvězdičkou“. Více prostoru dostala v dramatu „Poslední vlak“a především v roce 1994 v historickém dramatu „V erbu lvice“, kde ztvárnila hlavní roli svaté Zdislavy z Lemberka. Její herecký talent byl více využit především v televizních inscenacích a seriálech. Ztvárnila postavu Bohunky v normalizačních seriálu „Muž na radnici“, ale především je známa rolí maminky Kudrnové z komediálního seriálu „Ranč U zelené sedmy“. Zahrála si v mnoha televizních pohádkách a v 80. letech moderovala pořady pro děti. V současné době je členkou třech pražských divadel. V divadelním souboru Kašpar, který je součástí Divadla v Celetné hraje například v inscenacích „Richard III.“, „Hamlet“, „Claudius a Gertruda“ či „Garderobiéra“. V Divadle Na zábradlí účinkuje ve hře od Liz Lochhead „Perfect Days“ a na Malé Fidlovačce vystupuje v romantické komedii od Leonarda Gersheho „Motýli“. Věnuje se také pedagogické činnosti coby profesorka herectví na VOŠ v pražské Michli. Mimo Prahu jí mohou diváci vidět v divadelní hře „Kornelovy Vdovy“, s níž jezdí po českých a moravských městech. Společně s Ladislavem Potměšilem vystupovala ve francouzské komediální hře „Jak unést dámu“. Milena Steinmasslová se věnuje i dabingu, kdy dala svůj hlas v celé řadě filmů.

Takže první letošní setkání, které se uskuteční v pondělí 27. ledna od 19 hodin v Divadelním sále brandýského zámku, určitě všechny zaujme.

.

mar