Kreslířské hříchy Tomáše Šolce

Tak zní název letošní poslední výstavy ve Státním okresním archivu Mělník zahájená slavnostní vernisáží 20.listopadu a jenž potrvá do 7.ledna příštího roku.

Tomáš Šolc je herec, výtvarník a básník, jenž v loňském roce oslavil životní jubileum. Je držitelem Ceny Rudolfa II. a Ceny Masarykovy akademie umění Praha za uměleckou tvůrčí činnost. Byl v angažmá v divadlech v Ostravě, Pardubicích, Plzni a hostoval rovněž v Národním divadle Praha v představení „Slaměný klobouk. Mezi jeho nejvýznamnější role patří Adam Stvořitel, Merkucio, Charleyova teta, Vocilka a dalších více než sto rolí. Účinkoval rovněž ve stovkách pořadů v rozhlase a televizi, například v seriálu „Cirkus Bukowsky“. Motto jeho uměleckého života je citát sv. Augustína: „Bože, dej mi cudnost a střídmost, ale teď ještě ne!“

Ve své tvorbě se věnuje především kresbě. Převažujícím námětem jeho tvorby je téma ženské krásy. Má za sebou více jak stovku výstav po celé republice, ale i v zahraničí. Jeho práce jsou byla prezentována ve 22 zemích světa jako například v Berlíně, Curychu, Vídni či Varšavě..

mar