Koncerty na náměstí pokračují i v srpnu

I v letošní letní sezoně probíhá každý pátek na Masarykově náměstí ve Slaném hudební setkávání s kapelami různých hudebních žánrů. Od začátku července se zde proběhla celá řada kvalitních hudebních vystoupení. A ne jinak tomu bude i tento měsíc.

Po seskupení chlapců nesoucí název Papajoe hrajících hutnou rockovou muziku klasického střihu, která se zde představila 3. srpna, se posluchači budou moci těšit na další zajímavé kapely. O týden později tento pátek 10. srpna zde zazní pestrá směs folkových šansonů, ale také písmičky jarmareční, gospel, předválečné tango či dokonce trampská muzika. A to v podání kapely s příznačným názvem Second Band.

Sedmnáctého srpna všechny potěší domácí skupina Forbes Brother, jenž zde jistě představí své zbrusu nové album „Poslední pecka“. Určitě to však u této folk rockové kapely nebude skutečně ta poslední…

K takovým setkání však nemůže chybě swing. O ten se postará více jak dvacet muzikantů a dva zpěváci. Kapela Big Band Beta vznikla v roce 1995 a tvoří jí především žáci a absolventi Základní umělecké školy ve Slaném. Repertoár tvoří swing a muzika 30. až 80. let, jenž určitě roztančí zdejší náměstí 24. srpna.

O ten poslední koncert 31. srpna se postará pražská bigbítová skupina Wasabeat hrající autorské písně. Vznikla před třemi lety a svou tvorbou vytvořila osobitý hudební styl poet roll, ve kterém

kombinuje pop-beatové písně s poezií. Tuto zajímavou formu obohatila o spolupráci s projektem Poetry Battle, což je jakýsi živý „souboj“ básníků. Kapelu tvoří zkušení muzikanti, kteří prošli, nebo souběžně hrají v mnoha dalších hudebních formacích.

Není tak pochyb, že i srpnové koncerty, které vždy začínají ve 20 hodin, přinesou skvělé hudební zážitky.

mar