Komedie o životě, který protekl mezi prsty

Tak možno charakterizovat divadelní inscenaci „Moje hra“ Petra Abraháma, která měla svojí premiéru v Divadle Kalich v lednu 2012 a v režii Jana Kačera se představili naši přední herci.

Slavný spisovatel Josef Jankulovski opustil tento svět nečekaně a s poměrně starosvětským přáním: chtěl po své partnerce, aby uspořádala soukromou smuteční slavnost na jeho počest. V obývacím pokoji se proto u rakve „mistra“ schází šest žen různého věku, postavení i světonázoru, z nichž každá sehrála v životě vyhlášeného bonvivána osudovou roli… Magie divadla umožní Jankulovskému už z „druhého břehu“ mluvit s jeho poslední ženou. Na rozdíl od nás obyčejných smrtelníků tedy oba mají vzácnou možnost říci si spoustu věcí, na které v každodenním shonu nemáme či lépe řečeno kolikrát možná nechceme mít čas a u kterých zpětně litujeme, že jsme je nestihli vyslovit.

Tato situační komedie tak odkrývá z nadhledem odzbrojující upřímností a především humorem zákoutí vztahu muže a ženy a otevírá řadu třináctých komnat. Současně fandí životu: za jeden vyhaslý nabídne hned dva nové! V hlavní roli charismatického Mistra Jankulovského zazáří jedna z největších hvězd českého herectví Jiří Bartoška, který přijal divadelní roli po dlouhých letech. Herec, který je známý tím, že s přijetím role na divadle hodně šetří. O tomto svém rozhodnutí řekl: „Celou hru pořád ležím. Není těžké vzhledem k popisovanému ději pochopit, v čem.Ale bez legrace. Jsem rád, že vznikla takhle kvalitní původní česká hra. To se neděje samozřejmě. Hlavně tento důvod mě přesvědčil.“

Ne jinak se určitě o tom přesvědčí i diváci, kteří zavítají do kulturního domu Vltava v Kralupech nad Vltavou v úterý 5. února od 19 hodin. A to i proto, neboť kromě Jiřího Bartošky se představí i další plejáda známých herců jako Jana Janěková ml., Nina Divíšková či Radana Hermanová, Zuzana Bydžovská, Adéla Kačerová, Vlasta Peterková, Adéla Koutná a Martin Kubačák.

mar