Kam a za čím o víkendu?

Máme tu opět víkend a tak tu máme zase několik tipů jak si ještě více zpříjemnit chvíle volna. 

 

Country Lhotka otvírá bránu 

V sobotu 19. srpna se bude ve Lhotce u Mělníka na zdejším hřišti konat další, již 9.ročník festivalu country hudby. Toto setkání příznivců tohoto hudebního žánru si již vydobylo významné renomé a tak i složení účinkujících bývá skutečně na vysoké úrovni. Ne jinak tomu bude i letos. Nejprve si od 16 hodin návštěvníci vzpomenou na osobnost (nejen) country Michala Tučného při koncertě kapely Michal Tučný Revival Plzeň. Následovat bude skupina Eldorádo a ve 20 hodin nevystoupí nikdo jiný nežli Jakub Smolík následovaný legendární skupinou Kamelot. Celý festival zakončí o půlnoci již tradičně další skutečná legenda, skupina Taxmeni. Jejich vystoupení ještě vystupňuje onu atmosféru, jenž je tak charakteristická proto toto prostředí.

 

Čechomor Kooperativa Tour 2017 

V pátek 18. srpna možno zavítat do Královského města Slaný. Zde v rámci svého turné vystoupí tato známá hudební skupina. Čechomor v průběhu svého působení projel celou Evropu, severní Ameriku a Rusko, spolupracoval s divadlem Na Palmovce, bratry Formany, divadlem Continuo a dalšími. Letos se kapela podívala také do Austrálie a na Nový Zéland, kde potěšili naše krajany zasažené povodněmi a zemětřesením. A nyní ve 20 hodin si jí bude možno poslechnout i zde.

cechomor

 

Letňák Fest 2017 v Lysé nad Labem 

Druhý ročník tohoto festivalu se rozjede opět ve stylu elektronického rocku a ska.. A to v sobotu 19. srpna od 15 hodin ve zdejším Letním kině kdy vše odstartuje kapela HUAFI. Návštěvníci festivalu se pak mohou těšit na skupiny jako například DIRTY BLONDES, LETY MIMO, PAN KIX či HARD TO FRAME, která celé toto hudební setkání zakončí. Není pochyb, že to zase bude pořádný nářez!

Lysá

 

V Libčicích nad Vltavou se představí hudební talenty 

K létu patří i hudební posezení pod širým nebem, které přispívá k té pohodové atmosféře. Je to příležitost pro mnohé i začínající muzikanty předvést své umění. Jednou z takových příležitostí bude i sobota 19. srpna. Ve stánku u řeky se představí několik těchto interpretů různých hudebních žánrů. Nejprve od 17 hodin předvede latinskoamerické rytmy i klasickou hudbu na kytaru Ladislava Jeřábková a jazzové melodie zahraje saxofonové duo Patricie Fojtů a Max Šefčík. A tak přijďte podpořit mladé umělce a zároveň posedět u příjemné muziky.

Libčice-talenty

 

Do Byšic na pouť s oslavou piva 

Od pátku 18. až do neděle 20. srpna se zde uskuteční tradiční pouťové veselí. Na zdejším hřišti na všechny čeká řada atrakcí, dále cukrová vata, zmrzlina a celá řada stánků s občerstvením. Avšak to není zdaleka vše. V sobotu si na své přijdou milovníci pěnivého moku. Proběhnou zde totiž II Pivní slavnosti. K ochutnání budou produkty celé řady minipivovarů a tak určitě bude z čeho vybírat. A večer od 19 hodin proběhne zábava v režii DJ Míwa takže se jistě pobaví každý.

Byšice pivo1

 

Pozvání na prakyádu 

Střelbu z praku mnozí berou jako klukovskou zábavu. Avšak je to již normální sportovní odvětví v něm se soutěží na mezinárodní úrovni. Před časem proběhl Evropský pohár v této disciplíně v Kralupech nad Vltavou. V obci Měšice mají tyto závody dlouholetou tradici, neboť tuto sobotu 19. srpna se uskuteční již XXI.ročník Prakyády Měšice. Takže všichni, kteří rádi střílí z praku a jsou plnoletí si mohou již od půl deváté ranní zasoutěžit. A že to není pouze mužská záležitost svědčí, že je vyhlášena i ženská kategorie. O občerstvení i naprostou bezpečnost je náležitě postaráno a pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny.

prak

 

mar