Kralupy n. Vltavou vybírají firmu pro úpravy centra města

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 16. srpna (ČTK) – Kralupy nad Vltavou na Mělnicku vybírají firmu pro úpravy centra města, investice dosáhne zhruba 20 milionů korun. Práce mají začít ještě letos. ČTK to dnes řekl starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček (za STAN).

Další z fází proměn centra je rozdělena do etap, část prací má být uskutečněna na podzim, větší část investice je ale plánována na rok 2018, hotovo by mělo být ještě na jaře. Firmu, která práce provede, chce radnice vybrat v nejbližších dnech.

Práce zahrnují úpravy povrchů v ulici, která propojí Palackého náměstí s Žižkovou ulicí. Město nechává úpravy v centru provádět dlouhodobě, hotové je například prostranství u kostela Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava u Palackého náměstí. Loni také město dalo zbourat hotel Praha, který byl ve špatném technickém stavu, demolice umožnila právě úpravu ulic a prostranství.

Přibýt by měly plochy dlážděné žulovou dlažbou, která nahradí beton a živičný povrch, veřejné osvětlení, zeleň, lavičky, stojany na kola, koše, vzniknout má také kašna. Výměně povrchů bude předcházet obnova inženýrských sítí, tedy rozvodů plynu, vodovodních přípojek a podobně.

sbe kš