K „Mým kořenům“ přímo do mělnického muzea

Milli Janatková je osobitá zpěvačka, kytaristka, skladatelka, výtvarnice a lektorka pocházející z Mělníka. Vedle zpěvu se od dětství věnuje hře na kytaru a výtvarnému umění. Tvoří hudbu na pomezí žánrů od folku, jazzu, improvizace, po hlasové písně a alternativu. Vyučovala na Konzervatoři Duncan Centre v Praze, kde v současné době hudebně doprovází taneční hodiny.

V roce 2013 vydala autorské album „Proměna“, které bylo oceněno čtyřmi nominacemi na Ceny nezávislé hudby v USA a ceny Tais Awards. V roce 2017 vyšlo nové album „Mým kořenům“. Mělničtí posluchači jí znají z řady jejích vystoupení v galérii Ve Věži, setkáních v kulturním domě či dalších společenských akcí. A nyní se představí i v mělnickém Regionálním muzeu kde propojí své projekty „Klid prosím!“ a „Mým kořenům“, což jen umocní jejich společné téma, a sice inspiraci k obnovení odvahy, naděje a úcty k sobě, zdraví, lidem a okolí. V úterý 27. března nejprve od 15 hodin připraví výtvarný workshop pod názvem „Mým kořenům“ určený nejenom pro děti, ale i dospělé. Všichni si tak společně namalují rodový strom s kořeny i plody. Bude použita jednoduchá technika, takže to bez problémů zvládne každý. Všichni si tak budou moci oživit své kořeny a navázat tak na rodinná pouta a kulturu, kterou přebíráme od svých předků. A to pomocí barev abychom mohli dál růst a ty kořeny se ještě hlouběji zapustit.

Celé této setkání završí od 19 hodin sólový interaktivní koncert na němž Milli propojí tento projekt s představením nového alba „Klid prosím!“.

A tak přijďte se pobavit a hlavně si odpočinout od každodenního shonu, který přináší náš současný životní styl.

mar