Rock na Labem bude opět nabitý rockovou energií

Již posedmé proběhne v Brandýse nad Labem rockový festival Rock nad Labem, který se uskuteční v sobotu 14. října od 20 hodin.

Projekt vznikl v roce 2011 z podnětu členů místní skupiny VOMBAT KRUTON. Jeho cílem bylo propagovat polabskou rockovou scénu. Festivalu se podařilo získat si pevné místo mezi kulturními akcemi v regionu a prezentuje tak i zajímavé hosty z blízkého i vzdáleného okolí. A v letošním roce platí zejména ta druhá varianta, neboť přivítají i hosty ze zahraničí. Opět na tradičním místě v brandýské hospůdce „Saloon“ se představí čtyři kapely, které to umí pořádně rozjet. Nejprve zahraje skupina VOMBAT KRUTON. Jedná se o společné hudební soužití čtyř muzikantů, kde se každý jedinec snaží prosadit ve společné tvorbě svůj oblíbený hudební směr. Kapela vznikla v roce 2008, a o dva roky později vyšlo jejich debutové album pod názvem „VOMBAT KRUTON“. Koncem téhož roku se umístila s písní „Ikarus“ na druhém místě v soutěži Naděje Beatu.

Další skupinou budou již zmínění zahraniční hosté, kteří zde však nejsou žádní nováčci, neboť zde poprvé zahráli již před pěti lety. Z Drážďan sem přijíždí kapela 7IEBEN, jenž právě dodá festivalu onen světový nádech. Kapela vznikla v roce 2000, má za sebou stovky vystoupení i řadu nahrávek. Je známá svou skvělou pódiovou prezentací a epickou hudbou. Trochu blíže to bude mít teplická kapela ŠANOV 1 hrající hardcore- punkovou muziku. Skupina letos oslavila výročí, neboť vznikla v roce 1987 a dostala název podle teplické čtvrti ze které zakládající členové pocházeli. I jí však postihl osud mnoha podobných kapel, když odchodem hráčů hrozil zánik skupiny. Avšak po čtyřech letech útlumu se koncertně činným Šanov 1 stává v roce 2000 a od té doby opět vystupuje na různých hudebních setkáních a festivalech. A konečně z hlavního města sem zavitá kapela hrající styl hard-n-heavy nesoucí název MR.PIG. I ona letos slaví, neboť její počátky se kladou k roku 1997 a její jméno vzniklo dle místa zkušebny, jenž se nacházela v prostorách prasečí farmy. Kapela se zaměřuje na akce, jako jsou motorkářské srazy či rockové zábavy, ale má i vlastní koncertní program, se kterým vystupuje v klubech po celé republice.

Samozřejmě i ona přispěje k té pravé rockové atmosféře a určitě to bude pořádný nářez jako po celý večer…

mar