Příběh o klukovi, který promluvil

Ani v nové sezoně mělnického Masarykova kulturního domu nebude chybět oblíbené a stále atraktivní akční scénické čtení, známé LiStOVáNí. I tentokrát se diváci budou moci seznámit se zajímavými knížkami a v neposlední řadě mnohdy i s jejich autory. Tento případ nastane i při tom prvním setkání tuto středu 20. září od 20.30 ve zdejším tanečním sále.

Jsou knihy, které pohladí, zatímco jiné jdou čtenáři proti srsti – přesto se od nich ale nemůže odtrhnout. Jednou z nich je další příběh zkušené dětské psychoterapeutky a spisovatelky Torey L. Hayden. Tentokrát pojednává o teenagerovi Kevinovi, který se na začátku příběhu utíká před lidmi do pomyslné klece stolů a židlí. Pod stolem a chráněn židlemi odmítá komunikovat a nikdo si s ním neví rady. Jeho lékařská anamnéza není k nalezení, není jasné, co se mu přihodilo a kdo mu ublížil.

Torey L. Hayden, autorka řady velmi úspěšných románů z prostředí školy pro děti s poruchami chování, krok za krokem rozplétá složitý případ dětské úzkosti, která u Kevina vedla k neřízené agresivitě. Dlouhodobá terapie a až neuvěřitelná míra empatie a pedagogické intuice vede k pomalému a těžkopádnému uzdravení zprvu nezvladatelného Kevina, kterému děti přezdívají „Zvíře“.

Toto představení se uskuteční právě i za účasti Torey L. Hayden, takže návštěvníci budou příležitost si s ní nejenom podiskutovat, ale rovněž si odnést její knihy, samozřejmě i s autorčiným podpisem.

LiStOVáNí se tak vrhá do dalších nových žánrových vod a ani v tomto případě nebude chybět příslušný humor, Torey totiž současně rozmlouvá i s neposednou holčičkou jménem Charity.

mar