„Rande s duchem“ se uskuteční ve Vltavě

„Rande s duchem“ se uskuteční ve Vltavě…. Tak se nazývá hra jejíž poněkud morbidní název však neznamená, že se jedná o horor. Autor Neil Simon, jenž patří k nejznámějším současným americkým dramatikům, diváky naopak zavede ke spisovatelce Rose, která se po smrti svého přítele Walshe stáhne do soukromí. Přestala psát i přednášet a peníze docházejí.

Dům plný vzácných květin a pravidelný humr k večeři jsou ohroženy. Asistentka Arlene se marně snaží probudit Rose z nečinnosti. To se daří jedině Walshovi, přestože je už pár let na onom světě. Rose s ním, vlastně s jeho duchem, dokáže komunikovat a jako jediná ho vidí. Arlene o Rosiných schůzkách s Walshovým duchem sice ví, ale i tak dochází k mnoha komickým i dojemným situacím. Walsh ji přemlouvá, aby začala znovu psát, Rose se tomu brání a hlavně dělá všechno proto, aby si Walshe zachovala nablízku. To se jí nakonec překvapivým způsobem podaří… Neil Simon mistrně propojuje klasickou americkou grotesku s tradiční evropskou konverzační a situační komedií. S osobitým humorem a laskavým porozuměním pro lidské chyby a bolesti píše o všedních radostech i strastech života tzv. střední třídy. Nabízí skvělé herecké příležitosti a inteligentní zábavu.

Kralupským divákům se v hlavních rolích představí Eva Holubová, Oldřich Vízner a Anna Fixová, a v dalších úlohách to budou Jiří Vojta a Vojtěch Záveský. A to v pondělí 26. března od 19 hodin kdy si určitě odnesou opět skvělý umělecký zážitek.

ma

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter