Jazzová zahrada zahájila sezónu

Letos však bohužel o více jak měsíc později. Vždy se začínalo tradičně rejem čarodějnic, a pak už to „jelo“ každý víkend. Avšak „doba koronavirová“ udělala škrt všem zdejším aktivitám. Naštěstí se vše v dobré obrátilo a Jazzová zahrada Na Staré štaci v Libiši se opět stane cílem milovníků jazzu, swingu, ale i country, kteří se zde poprvé sešli v sobotu 6. června samozřejmě za dodržování předepsaných hygienických podmínek. Vše zahájil domácí Revival Swing Band Praha a skupina Ajeto JazzBand z Nového Boru.

V rámci dalšího ročníku festivalu „Salon tradičního jazzu“ se tuto sobotu 20. června představí Pražská dixielandová společnost a kapela J.J.Jazzmen jenž je jakýmsi dědicem a především interpretem newyorského dixielandu a která už vystupovala úspěšně na mnoha místech po celém světě.

A potom už to pojede po celé léto. Vystoupí zde například Revival Swing Band Praha s „českým Elvisem“ Rosťou Pechouškem, dále si na své přijdou milovníci country na koncertě Radka Tomáška či kapely Monogram a představí se řada dalších muzikantů. V září zde proběhne XXXII. ročník „Jazzu ve křoví“ a celou sezónu opět završí tradiční „Silvestr v Jazzové zahradě“ 3. října.

Takže věřme, že milovníci dobré muziky se zde budou scházet a trávit tak skvělé letní večery tak, jak zde bývalo vždy zvykem.

mar