Spisovatelka Harasimová četla Mrazivé hry v mělnické knihovně

Městská knihovna Mělník uspořádala 26. října autorské čtení spisovatelky, publicistky a scenáristky Markéty Harasimové. Autorka přijela mělnickým posluchačům předčítat ze své nové knihy Mrazivé hry.

„V příjemném povídání jsme se dozvěděli, jak žije a pracuje spisovatelka, jak se tvoří knižní příběh a sbírají témata na román. Vyslechli jsme i zábavné historky a dozvěděli se, co nového chystá na příští rok,“ uvedla ředitelka Městské knihovny Mělník Hana Lumpeová. Autorka kromě přečtení několika ukázek z nové knihy také odpověděla na zvídavé dotazy z publika.

Literární program v knihovně pokračoval i následující den. „Děti měly možnost seznámit s čarodějnicí Knihomůrou, která se v knihovně občas objevuje. Její doupě totiž navštívili raraši a všechny její kouzelnické propriety poschovávali po knihovně. A naši malí čtenáři se projevili jako správní pomocníci a Knihomůře pomohli její věci najít, za což si zasloužili sladkou odměnu,“ řekla Lumpeová.

Program byl připraven i pro větší děti – ty společně s Rytíři Mělnickými postupovaly po stopách krvavého démona, který ukradl tajemné pečetě, jež zlým mocnostem zabraňují vystoupit z podzemí. „Nebyla
to procházka růžovou zahradou, všichni museli prokázat svou statečnost a také trochu čarovat. Ale podařilo se, a pečetě jsou teď ve správných rukou. U démonů ale nikdy nevíte,“ dodala ředitelka knihovny.

red