Ekologové pořádají soutěž o nejhezčí vánoční motiv

Ekologické centrum v Kralupech nad Vltavou ve spolupráci se společností AVE Kralupy s.r.o. uspořádalo již pošesté Vánoční soutěž o nejkrásnější vánoční motiv. Až do 11. prosince se jí mohou zúčastnit zejména děti – předškoláci i školáci.

Účastníci soutěže mohou jejím organizátorům zaslat například ozdoby na stromeček, dekorace na vánoční stůl či na zeď nebo dárek – musí je ovšem vyrobit z odpadního materiálu. “V naší soutěži si můžete sami  vyzkoušet, jak rychle a snadno můžete starým a nepotřebným věcem vdechnout nový život, a hlavně jak vás to bude těšit,” uvedla Jana Krátká z Ekologického centra.

V soutěži mohou ožít věci, které sice v domácnostech dosloužily, ale lidem je bylo líto vyhodit. “Ze starých a zdánlivě obyčejných věcí a nejrůznějších materiálů mohou vzniknout originální doplňky do vašeho domu i bytu, hezké ozdoby i praktické předměty. Chce to jen pár nápadů, inspiraci a šikovné ruce,” konstatovala Krátká.

Pořadatelé soutěže připomínají, že v ČR se většina odpadů ukládá na skládkách, což je ovšem nejhorší možný způsob nakládání s odpady. “Uložením odpadů na skládku jen problém odsouváme do budoucna a přiděláváme problémy příštím generacím. Skládky představují rizika znečištění životního prostředí,” míní Krátká.

Taková ručně vyrobená ozdoba, dekorace či dárek mají ohromnou přidanou hodnotu, jež se mnohdy nedá penězi vyvážit. V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme ale dělat malé věci s velkou láskou,” dodala Krátká.

Soutěžní příspěvky mohou účastníci osobně přinést do kanceláře centra na Palackého náměstí 6 v Kralupech
nad Vltavou nebo se na jejich předání telefonicky dohodnout na Zelené lince 800 100 584. Vítězové soutěže dostanou ceny od společnosti AVE Kralupy s.r.o.

red

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter