Ekologové pořádají soutěž o nejhezčí vánoční motiv

Ekologické centrum v Kralupech nad Vltavou ve spolupráci se společností AVE Kralupy s.r.o. uspořádalo již pošesté Vánoční soutěž o nejkrásnější vánoční motiv. Až do 11. prosince se jí mohou zúčastnit zejména děti – předškoláci i školáci.

Účastníci soutěže mohou jejím organizátorům zaslat například ozdoby na stromeček, dekorace na vánoční stůl či na zeď nebo dárek – musí je ovšem vyrobit z odpadního materiálu. „V naší soutěži si můžete sami  vyzkoušet, jak rychle a snadno můžete starým a nepotřebným věcem vdechnout nový život, a hlavně jak vás to bude těšit,“ uvedla Jana Krátká z Ekologického centra.

V soutěži mohou ožít věci, které sice v domácnostech dosloužily, ale lidem je bylo líto vyhodit. „Ze starých a zdánlivě obyčejných věcí a nejrůznějších materiálů mohou vzniknout originální doplňky do vašeho domu i bytu, hezké ozdoby i praktické předměty. Chce to jen pár nápadů, inspiraci a šikovné ruce,“ konstatovala Krátká.

Pořadatelé soutěže připomínají, že v ČR se většina odpadů ukládá na skládkách, což je ovšem nejhorší možný způsob nakládání s odpady. „Uložením odpadů na skládku jen problém odsouváme do budoucna a přiděláváme problémy příštím generacím. Skládky představují rizika znečištění životního prostředí,“ míní Krátká.

Taková ručně vyrobená ozdoba, dekorace či dárek mají ohromnou přidanou hodnotu, jež se mnohdy nedá penězi vyvážit. V životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme ale dělat malé věci s velkou láskou,“ dodala Krátká.

Soutěžní příspěvky mohou účastníci osobně přinést do kanceláře centra na Palackého náměstí 6 v Kralupech
nad Vltavou nebo se na jejich předání telefonicky dohodnout na Zelené lince 800 100 584. Vítězové soutěže dostanou ceny od společnosti AVE Kralupy s.r.o.

red