Policie zná totožnost tří obětí výbuchu v kralupské chemičce

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 23. března (ČTK) – Policie zatím zná totožnost tří obětí výbuchu v kralupské chemičce. Ve dvou případech jde o cizince, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Markéta Johnová. Celkem si čtvrteční exploze tankovací nádrže vyžádala šest mrtvých a dva zraněné.

Podle rumunského ministerstva zahraničí bylo pět ze šesti usmrcených rumunskými občany. Zástupci rumunské ambasády v Praze navštívili také dvě pražské nemocnice, které pečují o lidi zraněné při neštěstí, aby zjistili, zda Rumuni nejsou i mezi nimi.

Policie zatím pouze potvrdila, že mezi mrtvými jsou cizinci. „Oficiálně známe totožnost tří osob, z toho dva jsou cizinci, a u tří totožnost budeme znát až po znaleckém zkoumání. Pravděpodobně se bude jednat také o cizince, ale to nemůžeme v tuto chvíli jednoznačně říci,“ uvedla Johnová.

Oběťmi nejsou podle dřívějších informací zaměstnanci Unipetrolu, kterému chemička patří, ale dodavatelské firmy.

Policisté a hasiči dnes pokračují ve vyšetřování výbuchu. Kriminalisté také vyslýchají svědky a zjišťují, zda nebyly porušeny předpisy. Mluvčí Unipetrolu Pavel Kaidl ČTK dnes pouze řekl, že od rána pokračuje jednání krizového štábu. Další informace zatím neměl k dispozici.

khj sd