Galavečer bojových sportů byl v režii mělnických borců

Domácí boxeři na druhém ročníku již tradiční přehlídky bojových sportů, která se v sobotu uskutečnila v Masarykově kulturním domě Mělník, zvítězili za vydatného povzbuzování publika v osmi z celkových devíti zápasů.

Novinkou letošního ročníku galavečera, který opět uspořádaly mělnické oddíly SK BOX Mělník, SK Boxing Mělník a Muay Thai Sokol Mělník, byl profesionální zápas podle plných pravidel Muay Thai v podání domácího Matěje Kubiny a Yevgeniye Kedyarova z klubu TKBC Praha.

Povolené byly i údery lokty a koleny na hlavu soupeře. Zápasníci nastoupili bez ochranné helmy, chráničů holení a obešli se i bez chráničů kolen a loktů. V zápase, kterým večer vyvrcholil, zvítězil domácí borec Matěj Kubina.

V dalších duelech si vítězství připsali také mělničtí zápasníci Jan Gazdík, Matěj Mikeš, Marek Němec, Erik Micka, Dominik Najman, Ruda Kraj mladší a Pepa Škop – tomu se podařilo soupeře zdolat dokonce již před koncem třetího kola zápasu. Zvítězili tak nad sportovci z oddílů Pražský rohovník, SC Nové Strašecí, Leonidas Gym Teplice, QWERT Plzeň, Boxing Poděbrady a SKB Praha.

Jednou z osobností, které vítězům předávaly ceny, byl i zastupitel Mělníka Zbyněk Šnajdr (třetí zprava).
Jednou z osobností, které vítězům předávaly ceny, byl i zastupitel Mělníka Zbyněk Šnajdr (třetí zprava).

Jediným mělnickým boxerem, jemuž tentokrát štěstí nepřálo, byl junior Tomáš Horn, v jehož zápase rozhodčí přiřkli vítězství Václavu Zadákovi z klubu SK Praha 10.

„Je důležité, že se takovýto večer na Mělníku pořádá, protože box má na Mělníku historicky velké zázemí a mělničtí boxeři jsou velmi úspěšní. Příkladem je Ruda Kraj, stříbrný medailista z olympiády v Sydney, který akci spolupořádá a proto jí dává velmi dobré jméno, ale i další sportovci,“ řekl zastupitel Mělníka Zbyněk Šnajdr (ANO), jenž spolu s dalšími osobnostmi předával vítězným borcům ocenění.

„Minulý rok jsme nasadili laťku hodně vysoko a jsem rád, že se to pořádně rozběhlo. Zápasy byly hezké,“ řekl Rudolf Kraj, spolupořadatel večera a trenér borců ze SK Boxing Mělník. Své svěřence za výkon spokojeně chválil.

„Jsem rád, že můj ‚mladej‘ vyhrál se stejným soupeřem, se kterým před měsícem nerozhodně boxoval v lize. Ale radost mám ze všech kluků, kteří v ringu nechali srdce a vyhráli,“ konstatoval.

Jestli ovšem právě v Mělníku vyrůstají následovníci, kteří by se mohli dostat do světové špičky, trenér zatím neví. „To je věc štěstí, takový boxer se hledá dlouho. Já jsem vyboxoval olympijskou medaili po čtyřiceti letech. Když to bude jeden z republiky, tak si myslím, že budeme všichni šťastni,“ dodal Kraj.

jnd