Poslední utkání základní části se neslo ve slavnostním duchu

Před vhozením úvodního buly posledního zápasu před závěrečnými play-off se uskutečnil slavnostní akt, nastalo totiž rozloučení z dlouholetým strážcem branky HC Junior Mělník Janem Vokurkou. Po předání darů a poděkování za obětavou práci za klub bylo slavnostně vyřazeno číslo 3, jenž patnáct let nosil tato již legenda mělnického hokeje na svých zádech.

A určitým symbolem bylo okresní derby s Kralupy nad Vltavou, takže si jednalo o další známé tváře mělnického brankaře. Junior „namlsaný“ předcházejícím zápasem kdy domácí „béčko“ Příbrami deklasoval 8:4 se pustil do svého soupeře svižně. V desáté minutě se ujal vedením avšak o čtyři minuty později se kralupanům podařilo vyrovnat. V druhé třetině se domácím podařilo vstřelit dvě branky a soupeři pouze zkorigovat výsledek. Ta poslední již byla vyrovnaná, hrálo se opatrně a tak utkání skončilo těsným vítězstvím Mělníka.

A nyní čeká mělnické hokejisty předkolo play-off. Jejich soupeřem jsou Rytíři Vlašim. První zápas hrají doma ve středu 26.2.od 19:00, odveta je na programu ve Vlašimi v sobotu 29.2. v 17:30. Případné třetí utkání by se hrálo v neděli 1.3. opět v Mělníku.

HC Junior Mělník – HK Kralupy nad Vltavou 4 : 3

Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Chvátal (Macek), 27. P.Litera (Havel, Prejza), 30. Havel (Litera, Cicvárek), 44. Macek (Havel, Janele) – 14. D.Litera (Háva), 35. Kaprál, 58. Klapka (Student, Kaprál)

Vyloučení: 2-6, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Diváci: 650

Rozhodčí: Kučera – Větrovský, Havel

HC Junior Mělník: Šrámek (Srp) – Cicvárek, Prejza, Chvátal, Novotný, Krejsa, Kapoun – Šípek, P.Litera, Vernek, Macek, Stinka, Šubrt, Havel, Janele, Štrombach

HK Kralupy nad Vltavou: Exner (Kresta) – Prášek, J.Verbík, Šarše, Cafourek, R.Verbík, Klapka, D.LItera, Student, Kaprál, Hanžl, Řehák, Soukup, Davídek, Bradáček, Brandejský, Roubal, Háva, Hampl

Komentář: http://www.hcjuniormelnik.cz/match/detail/id/1521

mar