V Dolních Beřkovicích se bude závodit

Díky uvolnění se společenský život postupně vrací i do obcí. Ne jinak tomu bude i zde. V sobotu 5. června se v souladu s aktuální epidemiologickou situací uskuteční 3. ročník tradičního běžecko-překážkového závodu na podporu Nadace policistů a hasičů JENTAK-RACE 2021.

Na start se závodníci postaví po registraci, jenž bude probíhat od 8 hodin v areálu zámeckého parku. Jedná se o překážkový závod, střední náročnosti pro širokou veřejnost. Je však rozdělen do několika kategorií:

Hlavní závod a závod družstev: od 15. let věku. Kategorie děti: 6 – 10 a 11 – 14 let věku.

Avšak čeká je docela náročná trasa. Vyválí se v bahně, proskáčí či prolezou nějakou tu pneumatiku, zaplavou si lehce v Labi (?), přenesou nějaké to břemeno a uběhnou cca 4,5 km, atd. Nejde však o vteřiny, jde o zábavu a vyzkoušení si toho, co každý zvládne či nikoli. Finanční výtěžek ze sportovní akce (tj. celé startovné + příspěvky na místě) bude převeden na účet Nadace policistů a hasičů, kterým tímto způsobem také bude vysloveno poděkování za neocenitelnou pomoc v pandemické krizi

Na své si přijdou i ti nejmladší, pro něž je připraven v zámeckém parku Dětský den kde nebude chybět řada soutěží a herních součástí. V odpoledních hodinách jistě zaujmou i ukázky činnosti policistů i hasičů…

A vše vyvrcholí od 20 hodin Taneční zábavou pod širým nebem v objektu Sokol Dolní Beřkovice, za doprovodu hudební kapely ECHO91.

Netřeba však dodávat, že vše bude probíhat za odpovídajících hygienických podmínek, což však určitě neubere na skvělé zábavě.

Bedřich Marjanko

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter