Fotbalové dění v reginou: Pšovka, Kly, Záryby, Neratovice

Záryby čtyřmi góly doma vypráskaly Poděbrady. Pšovka odevzdala body Kunicím

Předposlední kolo fotbalové I. A třídy bylo už pro Sokol Záryby a Pšovku Mělník jen povinností. Oba týmy měly už jistotu účasti v soutěži i v příštím ročníku. O to víc potěšilo, že se oba týmy i v předposledním kole snažily dát do utkání všechno a vybojovat další tři body. Nakonec se to ale povedlo jen Sokolu Záryby, který překvapivě nadělil Poděbradům čtyři góly. O bodovém zisku rozhodly Záryby už v prvním poločase třemi úspěšnými trefami, zatímco favorit z Poděbrad střelecky zcela propadl. Po přestávce se sice Poděbrady snažily vyrovnat hru, ale to bylo málo. Poslední slovo měly znovu Záryby, když dvě minuty před koncem Antoš přesnou střelou upravil na konečný čtyřbrankový rozdíl.

Šanci na body měla i Pšovka Mělník, která v prvním poločase dokázala vedení soupeře otočit na svoji stranu. Jenže k vítězství to nakonec nevedlo. V další  hodině zápasu se už střelecky vůbec neprosadila, naopak do přestávky Kunice vyrovnaly a v 79. minutě šly znovu do vedení. Jak se nakonec ukázalo, byl to pro Kunice vítězný gól..

Sokol Záryby – Bohemia Poděbrady 4:0
Branky: 5. a 37. Soukup, 19. Reisinger, 88. Antoš. Rozhodčí: Richtár. ŽK: Schütz, Přibyl – Martínek, Kubánek. Poločas: 3:0.

Pšovka Mělník – TJ Kunice 2:3
Branky: 18. Cemper, 34. Chytil – 12. a 79. Ševčík, 42. Skála. Rozhodčí: Rybka. ŽK: Pokorný – Janků, Skála, Buček, Ševčík. ČK: Buček. Poločas: 2:2.

Ostatní výsledky 29. kola I. A Třídy, skupiny B: Polepy – Divišov 2:1 (1:1), Kosmonosy – Čelákovice 1:4 (1:2), Sázava –  Říčany 3:0 (1:0), Horky n. Jiz. – Dobrovice B 3:0 (0:0), Sokoleč – Luštěnice 7:0 (4:0), Velim – Klíčany 3:1 (1:0).

Neratovice se doma loučily s divizí vítězstvím. Libiši venku tři góly nestačily

Předposlední kolo fotbalové divize sice přineslo týmům z Mělnicka jen tři body, ale oba celky předvedly velmi dobré výkony. Libiš se představila v Mostě, kde se chtěla pokusit o malý zázrak. Přestože její sestup byl už zpečetěn, k bodovému zisku neměla vůbec daleko. Po čtvrt hodině hry sice prohrávala 0:2, ale během další čtvrthodinky dokázala vyrovnat. Nakonec o její porážce rozhodla další čtvrthodinka. Tentokrát v úvodu druhého poločasu, kdy dvakrát inkasovala. Sympatické bylo, že se ani v tomto případě nevzdávala. V 65. minutě zajistil snížení na 4:3 Křtěn, ale v dalším průběhu utkání, přestože byla lepším týmem, se už vyrovnat nepodařilo. Svým výkonem však Libiš dokázala, že by se v příští sezoně měla do divize vrátit. Znovu  přesvědčila, že tam patří.
Podstatně větší důvod k radosti měly Neratovice, které domácí loučení se sezonou završily pětibrankovou kanonádou. Soupeřem jim bylo Kladno, což Neratovicím vůbec nebránilo k tomu, aby mu nastřílely pět branek. K překvapení všech Kladno působilo dost odevzdaně a Neratovice toho dokázaly patřičně využít. Od prvních minut se na Kladno valil útok za útokem. Už v 6. minutě se trefil Ďurinda, který ještě ve 26. minutě přidal druhý gól a zvýšil na 3:0. Čtyři minuty předním se totiž trefil Rejman. V závěru poločasu sice Kladno snížilo na 3:1, ovšem druhý poločas znovu patřil Neratovicím.  Nejdříve brzy po přestávce zvýšil z penalty Kozák na 4:1, a v závěru utkání završil vítězství pátým gólem Moravec. Neratovice tak své fanoušky potěšily, postaraly se o skvělé loučení se sezonou na domácí půdě.

Mostecký FK – Sokol Libiš 4:3
Branky: 13. Weickert, 15. a 55. Stožický, 60. Tichý – 19. Šenkeřík,  34. Dušek, 65. Křtěn. Rozhodčí:Szikszay. ŽK: Horyna – Malák, Kolísek, Šenkeřík. Poločas: 2:2.

FK Neratovice Byškovice  – Kladno 5:1
Branky: 6. a 26. Ďurinda, 22. Rejman, 55. Kozák, 81. Moravec – 42. Kroutil. Rozhodčí: Šimeček. ŽK:Regner –  Procházka, Rada, Růžička. Poločas: 3:1.

Ostatní výsledky 29. kola divize B: Štětí – Tatran Rakovník 2:1 (1:1), Chomutov – Nový Bor 3:0 (3:0), Souš – Hostouň 5:4 (2:1), Velvary – Český Brod 2:1 po penaltách (1:1), Meteor Praha – Brozany 1:4 (0:1), Nymburk – Úvaly 1:0 (0:0).

1. Brozany                                         29  19  6  2    2  70:27  71
2. Nymburk                                        29  18  4  4    3  63:27  66
3. Český Brod                                   29  16  3  4    6  58:31  58
4. Souš                                             29  15  3  3    8  48:34  54
11. Chomutov                                    29  11  2  2  14  36:39  36
12. Úvaly                                           29    9  3  2  15  26:38  35
13. Hostouň                                      29    9  2  3  15  38:47  34
14. Mostecký FK                               29    8  1  5  15  40:66  31
15. Štětí                                            29    6  1  6  16  35:69  26
16. Sokol Libiš                                  29    2  2  7  18  25:58  17

Kly domácí neporazitelnost neudržely, o body je  připravily Pěčice
Před utkáním předposledního kola I. B třídy skupiny B měly TJ Kly už jistotu prvenství a postupu do I. A třídy, kde tak budou třetím účastníkem z mělnického regionu. Ovšem čekal je duel s druhým Sokolem Pěčice a Kly chtěly splnit poslední úkol. Porazit soupeře a udržet tak domácí neporazitelnost. Jenže to se nepovedlo. Domácí Kly už v prvním poločase chybovaly a dvakrát soupeř chyby potrestal gólem. Po přestávce se Kly sice zlepšily, přidaly na aktivitě, branku soupeře ohrožovaly, ale gól daly jen jeden. A to na bodový zisk nestačilo. Domácí loučení s diváky tak bylo smutné. Až v posledním domácím vystoupení nedosáhly Kly ani na jeden bod.
Spokojenost ale zavládla v Byšicích, které v okresním derby s FC Mělník dokázaly soupeři nastřílet pět branek. Navíc si vítězstvím 5:1 definitivně zajistily účast i v příští sezoně. Doma se dařilo i Sokolu Tišice a AFK Eletis Lužec. Zatímco Tišicím stačil k tříbodovému zisku jediný gól, Lužec, který v poločase prohrával 1:2, měl ve svém týmu při chuti střílejícího Kučeru, který k jednomu gólu z prvního poločasu přidal další dva ve druhé části a zajistil tak Lužci další tři body. Ty si doma vybojovala i rezerva Neratovic, která si proti Dolnobousovskému SK vytvořila dvoubrankový náskok už v prvním poločase. Ten udržela i ve druhé části zápasu. Dařilo se i Dynamu Nelahozeves na půdě béčka Benátek. I Dynamu stačil k vítězství jediný gól. A tak bez bodového zisku, kromě TJ Kly, zůstal jen Velký Borek, který ve Staré Boleslavi inkasoval sedm branek. Ovšem prohrál i 12. Bakov nad Jizerou, a tak Velký Borek má v posledním kole ještě šanci se zachránit. Ale jen v případě, když doma porazí béčko Neratovic a Bakov n. Jiz. přijde se Sokolem Tišice aspoň o jeden bod. Vzájemné duely totiž hrají ve prospěch Velkého Borku, který z Bakova přivezl jeden bod a doma s ním vybojoval body tři.
Výsledky 25. kola I.B Třídy skupiny B: TJ Kly – Pěčice 1:2 (0:2) 67. Pechar, Stará Boleslav – Slavia Velký Borek 7:0 (2:0), Sokol Tišice – Dlouhá Lhota 1:0 (0:0) 76. Šulc, AFK Eletis Lužec – Bakov n. Jiz. 3:2 (1:2) 29., 47. a 72. Kučera, TJ Byšice – FC Mělník 5:1 (2:1) 22. Čurda,  29. Holina, 47. a 63. Zámečník, 79. Menčl – 16. Rolenc, FK Neratovice Byškovice B – Dolní Bousov 4:2 (3:1) 2. Drahorád, 6. a 64. Pajkrt, 34. Lovíšek, Benátky n. Jiz. B – Dynamo Nelahozeves 0:1 (0:0) 55. Kaplan.
  1. Kly                                               25  18  2  0    5  80:27  58
2. Pěčice                                         25  15  2  3    5  81:35  52
3. Neratovice Byškovice B              25  13  3  3    6  41:30  48
4. FC Mělník                                   25  15  1  0    9  69:53  47
5. Lužec n. Vlt.                                25  14  0  3    8  57:56  45
6. Stará Boleslav                            25  13  1  2    9  76:56  43
7. Benátky n. Jiz. B                         25  10  5  2    8  47:39  42
8. Nelahozeves                              25  11  1  6    7  44:37  41
9. Dolní Bousov                             25  12  1  3    9  58:53  41