Do Kašpárku po celý den s Rolničkou

Rodinné centrum Kašpárek Mělník zahajuje celodenní provoz Dětské skupiny Rolnička. Projekt se mu podařilo realizovat zejména díky finanční podpoře z operačního programu Zaměstnanost, z něhož získalo podporu na transformaci a provoz na dva roky.

Předsedkyně spolku Kašpárek Helena Frýdlová uvedla, že jeho transformace skončila ke konci září. „Od 1. října funguje Dětská skupina Rolnička pro 12 dětí – v současné době ve věku od 20 měsíců do 3,5 let,“ řekla Frýdlová. Do Rolničky, která sídlí v Domě služeb na nám. Karla IV. v Mělníku, nyní na různou dobu dochází 28 dětí.

„Ráda bych poděkovala za pracovní nasazení osazenstva našeho rodinného centra i projekční kanceláři Jakuba Dušátka za zpracovaní potřebných podkladů pro rekonstrukci sociálního zařízení a cenné rady, firmě
pana Patky za zhotovení rekonstrukce v předtermínu a za součinnost panu Rapantovi,“ dodala Frýdlová.

Rodinné centrum Kašpárek pořádá akce pro celou rodinu – alespoň jednu každý měsíc, ať už v prostorách mělnického proboštství, kde Kašpárek sídlí, nebo venku. Mezi pravidelné a oblíbené akce patří procházka po mělnických betlémech, vynášení Morany, nejrůznější aktivity na dopravním hřišti, Den Země, prázdninové výlety, Vánoční těšení či mikulášská besídka nebo Vánoce v Kašpárku. Předškoláci se do svého centra těší a není se co divit – kromě skvělé péče a dobrých kamarádů tu na ně čeká zajímavý program a spousta hraček.

red