Den Středočeského kraje ve znamení psů a vlků

Za symbolické vstupné jednu korunu bude v Regionálním muzeu Mělník 28. října otevřena výstava nazvaná Pes je přítel člověka i muzejníka.

Na programu bude komentovaná prohlídka s chlupatým průvodcem Alíkem Balíkem a tvořivou dílničkou, kde si děti budou moci vyrobit pejska z papíru nebo starou optickou hračku thaumatrop.

Návštěvníci mohou také navštívit nově otevřenou výstavu dobových hraček v expozici historických kočárků i výstavy Drogy. Cesta tam a zpět…ve velkém sále a výstava ZUŠ Mělník Drogy. Cesta do pekel ve vstupních prostorech muzea. Navštívit mohou i vinařskou expozici a středověké sklepy, nebo posedět v kavárně a ochutnat některé z 50 druhů českých vín, která celoročně nabízí.

Muzeum bude přístupné od 9:00 do 17:00, v 11:00 budou předány ceny vítězům letní pátrací soutěže Hledá se Brok a jeho parta. V muzejní kavárně se od 14:00 uskuteční projekce unikátního dokumentu o návratu vlků a jiných šelem do české krajiny nazvaný Causa carnivora, program bude pokračovat besedou s terénním pracovníkem monitoringu velkých šelem Jiřím Benešem z Hnutí Duha Olomouc.

red