Školáci soutěžili v poskytování první pomoci

Soukromá střední škola zdravotnická Mělník uspořádala 5. října soutěž, které se zúčastnilo jedenáct čtyřčlenných družstev žáků základních škol z Mělníka a okolí.

Co mohou mít společného hlídání dětí, praktická výuka, sebevražda nebo šmejdi? Všechny tyto situace si mohli soutěžící vyzkoušet. Dětské úrazy v herní skupině na prvním stanovišti byly pro soutěžící velmi náročným oříškem k řešení, možná i proto, že je ztěžovalo svérázné chování typické pro děti. Že praktické vyučování ošetřovatelství může být při troše nešikovnosti pro studenty přímo hazardem se zdravím, zjistila družstva v odborné učebně na druhém stanovišti.

Bez krvácení se neobešla ani třetí situace na dívčím WC, kde byla při simulovaném sebevražedném pokusu přistižena vyznavačka stylu emo. Výpary chloru v malé uzavřené místnosti, vyžadující evakuaci několika osob, také nebyly pro všechna soutěžní družstva samozřejmostí.

Čtvrtá modelová situace připravila dětem lahůdku v podobě prodejní akce fiktivní firmy, což pro slabá srdce rozhořčených seniorů představovalo opravdu velkou zátěž. Nejlépe si s úkoly poradilo družstvo z vítězné ZŠ Ostrovní, Štětí, na dalších příčkách se umístili soutěžící z mělnické ZŠ J. Matiegky a ZŠ 28. října z Neratovic.

red