Policie hledá v souvislosti s vraždou v Nelahozevsi batoh Dakine

Nelahozeves (Mělnicko), (ČTK) – Policie hledá v souvislosti s vraždou na čerpací stanici v Nelahozevsi batoh značky Dakine červené a šedé barvy. Na benzinové stanici minulý týden dvojice pachatelů zastřelila její obsluhu, osmapadesátiletou ženu. Kriminalisté k dnešnímu dni prověřují téměř tři stovky poznatků a informací získaných od veřejnosti, informoval ČTK policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Podle mluvčího je stále aktuální výzva o pomoc veřejnosti, stále se hledají svědci z místa činu a jeho okolí. „Případní svědci, ať se neváhají obrátit i se sebemenší maličkostí. I taková informace může pomoci policii k dopadení pachatele,“ uvedl Chalupa.

Batoh Dakine měl jeden z pachatelů v době přepadení. Na batohu byl bílý nápise ve spodním pravém rohu vnější kapsy. „S ohledem na skutečnost, že se nejedná o běžný batoh, kriminalisty zajímají informace v souvislosti s výskytem tohoto batohu u osoby pachatele,“ dodal mluvčí.

Televize Nova dnes uvedla, že po vražedném přepadení se našla nedaleko místa činu kukla, která by mohla být důležitou stopou pro kriminalisty. „Prověřují, zda má spojitost s přepadením v daný den,“ řekl televizi Chalupa.

Jakékoliv informace k případu mohou lidé sdělit na linku 158.

V případě odsouzení hrozí střelci i výjimečný trest. Co přesně bylo uloupeno, policisté nezveřejnili. Zatím neposkytují ani informace, zda z pumpy zmizely i peníze.

sbe dvd sd