FOTBAL: Neratovice ani Libiš si další body nepřipsaly

Neratovice ani Libiš si další body nepřipsaly
Na utkání v Souši budou chtít Neratovice asi rychle zapomenout. K soupeři zajížděly se sérií pěti zápasů bez porážky, a tak i do Souše se jelo s určitým optimismem. Jenže Neratovičtí čtyřikrát inkasovaly a připsaly si tak třetí největší porážku podzimu.
Už ve druhé minutě obrana zaspala a nejistého Dědka v brance Neratovic překonal domácí Prokop. Ten ve 26. minutě přidal i druhý gól Souše, která tak do druhé poločasu mohla nastoupit v poklidu. Zlepšení nepřišlo ani ve druhém poločase. V něm exceloval domácí Vávra, který nejdříve v 52. minutě zvýšil na 3:0 a týž hráč o tři minuty později přidal čtvrtý gól. Nakonec měly Neratovice aspoň poslední slovo, když po ose Brusch, Ďurinda, Kozák, poslední jmenovaný upravil na konečných 4:1.
Pokus vybojovat body venku měl i Sokol Libiš, který byl v Praze hostem pražského Meteoru. Libiš byla vyrovnaným soupeřem a přiznejme mu, že si minimálně bod zasloužila. Hráči se snažili být před brankou Meteoru aktivní, v zápase často působili fotbalověji, ale v koncovce se jim vůbec nedařilo. Meteor se dostal do vedení ve druhém poločase v 58. minutě, a tak Libiš stále měla dost času na vyrovnání. Před brankou Meteoru ale neuspěla, a tak se i Libiš vracela bez bodového zisku.

Souš – FK Neratovice Byškovice 4:1
Branky: 2. a 26. Prokop, 52. a 55. Vávra – 63. Kozák. Rozhodčí: Tvrdík. ŽK: Matyáš, Zápotocký, Ducháček, Vávra – Brusch, Chlumecký, Ďurinda, Kokoška. Poločas: 2:0.

Meteor Praha – Sokol Libiš 1:0
Branka: 58. Hanek. Rozhodčí: Kastl. ŽK: Schulz – Očovan, Bíba, Macháček. Poločas: 0:0.

Ostatní výsledky 9. kola: Tn Rakovník – Kladno 1:2 (1:2), Zbuzany – Ostrov 6:0 (2:0), Chomutov – Březová 3:2 (2:1), Ostrov – Most 4:0 (2:0), Hostouň – Nymburk 6:0 (2:0), Motorlet Praha – Brandýs n. Lab. 1:0 po pen. (0:0).

10. Březová                                           9  4  0  0  5  13:13  12
11. Ostrov                                              9  4  0  0  5  12:18  12
12. Nymburk                                          9  3  1  1  4  11:17  12
13. Ostrá                                               9  2  2  1  4  11:11  11
14. Most                                                9  2  1  1  5  11:18    9
15. Libiš                                               9  2  1  0  6  11:22    8
16. Rakovník                                        9  1  0  0  8    9:23    3
Proti favoritovi z Kosoře Dynamo body nevybojovalo
Dynamo Nelahozeves na body doma nedosáhlo. Soupeřem mu byl Sokol Kosoř, který patří mezi favority soutěže, což dokázal i na hřišti Dynama. Od prvních minut měla Kosoř utkání zcela v moci, vytvořila si převahu, kterou už v 8. minutě korunovala vedoucím gólem a převaha hostů pokračovala dál. Když v 45. minutě byl po druhé žluté vyloučen domácí Holý, muselo Dynamo celý druhý poločas hrát v deseti. Jak se ale ukázalo, to mu nevadilo. Už v 58. minutě vyrovnalo a vytvořilo si šanci na přijatelný výsledek, případně naději na bodový zisk. Jenže v 67. minutě, po předchozích nepřesvědčivých rozhodnutích rozhodčího, šli hosté znovu do vedení. V závěru utkání se sice dostali do šancí domácí Křtěn, Vorel a Janovský, ale skóre se už nezměnilo a Kosoř si tak odvezla všechny body.
Dynamo Nelahozeves – So  Kosoř 1:2
Branky: 58. Dubský – 8. Večeřa, 68. Slunéčko. Rozhodčí:Sandev. ŽK: Vorel, Holý, Janovský, Kučera, Dubský, Zavadil – Bouška, Stejskal, Janoušek, Vodecký, Piták, Hrubý. ČK: 45. Holý (Nelahozeves). Poločas: 0:1.
Ostatní výsledky 9. kola: Komárov – Podlesí 2:0 (1:0), Votice – Vestec 3:2 (2:1), Jílové – Tochovice 1:2 po pen. (1:0), Doksy – Jíloviště 3:2 (2:1), Klecany – Mníšek p. B. 6:2 (2:1), Petrovice – Průhonice 1:2 po pen. (1:1), Cerhovice – Velká Dobrá 1:2 (1:2).

Záryby prohrávaly 0:2, ale předvedly dokonalý obrat

Ve skupině B fotbalové I. A třídy měly oba týmy Mělnicka výhodu domácího prostředí. Po zápase ale mohly být spokojeny jen Záryby. Ty hostily Mnichovo Hradiště a nezačaly dobře. Poprvé inkasovaly už v 7. minutě a po půlhodině hry to už bylo 0:2. Jenže hráči TJ Záryby dokázali, že bojovný duch v nich stále je. Ve druhém poločase dokázali nejen vyrovnat, ale v penaltovém rozstřelu vybojovat i druhý bod. Soupeř v penaltách uspěl jen jednou, zatímco Záryby proměnily penalty všechny.
Podstatně hůře dopadla doma Pšovka Mělník. Ta hostila Lysou nad Labem bojující o čelo tabulky. Jak to s bodovým ziskem myslí vážně, ukázala už v 10. minutě, kdy šla do vedení. Mělnický Chytil sice ve 37. minutě vyrovnal a dal tak svému týmu naději do druhého poločasu, jenže v něm Pšovka propadla. Ani jednou se neprosadila a naopak třikrát inkasovala a ocitla se už na předposledním místě tabulky.

TJ Záryby – Mnichovohradištský SK 3:2 po pen.
Branky: 64. Valentin, 78. Krulich – 7. Honc, 33. Vegricht. Rozhodčí: Benák. ŽK: 0 – Vegricht, Honc. Poločas: 0:2. Penalty: 5:1.

Pšovka Mělník – Lysá n. Lab. 1:4
Branky: 37, Chytil – 10. a 79. Novák, 55. Urban, 68. Švorba. Rozhodčí: Bartůšek. ŽK: Chytil – 0. Poločas: 1:1.

Ostatní výsledky 9. kola: Rejšice – Vlašim B 1:2 (1:0), Luštěnice – Divišov 3:2 (0:0), Kosmonosy – Úvaly 4:2 (2:1), Český Brod B – Čelákovice 4:2 (0:0), Čáslav B – Dolní Bousov 3:4 po pen. (1:1), Semice – Pěčice 3:1 (1:1).

1. Kosmonosy                             9  6  1  0  2  20:9    20
2. Lysá n. Lab.                            9  6  1  0  2  19:11  20
3. Vlašim B                                  9  5  2  0  2  22:12  19
4. Mnichovohradištský SK          9  4  2  1  2  16:11  17
5. Český Brod B                         9  5  0  1  3  24:13  16
6. Záryby                                   9  3  3  0  3  23:16  15
7. Rejšice                                   9  3  1  3  2  19:13  14
8. Divišov                                   9  4  0  2  3  16:18  14