Pohodový večer s mělnickými rockery v Mydlárně

Pro fanynky a fanoušky (a nejen pro ně) pořádají kapely Pátá Dimenze a Místa v Síti svůj další dvojkoncert, který se bude konat tentokrát v sobotu 20.října v mělnickém klubu Stará Mydlárna a kde představí své první CD se snadno zapamatovatelným názvem PRVNÍ.

Toto debutové CD vznikalo na přelomu loňského a letošního roku ve Studiu Hostivař v Praze a zvuk tvořil v jeho prostorech Zdeněk Šikýř (z jeho rukou vzešly nahrávky kapel jako jsou Rybičky 48, Visací Zámek a jiné). Nahrávání proběhlo v příjemné atmosféře s přispěním všech členů seskupení, jak už samotným výběrem skladeb nebo jejich postupným doladěním do finální podoby a to vše ve vlastní režii kapely.

Na „cédéčku“ najdete jako první skladbu První, která vystihuje pocity člověka, které každý zažívá při příchodu na svět. Postupně všechny skladby tvoří a představují různé úseky z pohledu různě starých lidí nebo jejich vnímání světa a prostoru. Skladba Dacan je pohledem teenagera, který si přeje stát se rockovou hvězdou, Snílek je naopak pohled zralého muže, který nepřestává snít, i když už má leccos za sebou, Dědek se zamýšlí nad otázkou života a smrti a odchodu do jiné dimenze.

Pátá Dimeze popisuje život ze strany kvantové fyziky, Mimoni ze strany nadpozemských úrovní a DNA tiskne svou stopu do každé buňky posluchače.

Skladby jako jsou „Čarodějka“, „Strach“ a „Přání“ pak líčí pocity napříč vnitřním vesmírem duše.

Křest desky proběhl již v letošním červnu v rámci Mělnického kulturního léta a jeho kmotrem se stal Petr Baťa ze skupiny Baťa a Kalábůf něžný beat. Z jeho dílny také vychází skladba „Hvězda“, ke které sepsal text a melodickou linku zpěvu a kapele je věnoval. Tato píseň sice na CD není, ale budete mít možnost ji slyšet na právě připravovaném koncertě.

Jako druhá v pořadí tohoto večera zazní další mělnická skupina Místa v Síti – v jejímž repertoáru je také výhradně vlastní tvorba. I ona již vydala své album „Co s tím naděláš“ v roce 2016. V Mydlárně není žádným nováčkem, vystupovala zde již několikrát, a je i pravidelným hostem letního koncertování v mělnické hospodě Němý Medvěd. S Pátou Dimenzí kapelu spojuje nejenom společné hraní, ale i to, že bubeník této skupiny je zároveň baskytaristou v Páté Dimenzi.

Jestli si chcete užít pohodový večer s originální hudbou mělnických rockových uskupení, není nad čím váhat. Koncert bude začínat ve 21 hod, všichni jste srdečně zváni a kapely se těší, že tentokrát zvednete návštěvnost klubu na maximum!!!

Lenka Máťa Duchaczek