V Želízích se bude foukat sklo a zazní i rock’n’roll

Zájezdní hostinec „U Blanky“ ve zdejší obci není znám „pouze“ vyhlášenou dršťkovou polévkou s domácími rohlíky, ale již i tím, že se zde nalézá i sklárna pana Miroslava Liederhause. Na základě toho zde probíhá občasná setkávání sklářů, kteří předvádějí svůj um a fortel. Vznikají zde tak krásné věci jenž posléze zdobí mnohé domácnosti u nás i v zahraničí.

Další taková setkání se uskuteční i v nejbližších dnech. Tuto neděli 24. března od 13 hodin tak bude opět možno obdivovat práci sklářů a v neposlední řadě si i odnést nějaký ten produkt, jenž může zdobit či sloužit ve svém příbytku.

Avšak to není zdaleka vše. Ti, kteří mají o tento druh řemeslného umění zájem, ale pro tentokrát se nemohou zúčastnit, nemusí litovat. O týden později v sobotu 30. března se od 14 hodin opět uskuteční podobná akce. A večer si na své mohou přijít pro změnu příznivci muziky. V podání legendy žižkovských disko klubů DJ HRUBIÁNA zde od 20 hodin zazní nejenom rock´n´rollové pecky, ale také diskotékové rytmy osmdesátých let.

Tak se nabízí skvělá příležitost jak využít již první jarní víkendy spojením výletu s poznáním i zábavou…

mar