Zástupci letiště vyslechnou stížnosti obyvatel Roztok na hlučná letadla

Obyvatelé Roztok u Prahy si stěžují na vzrůstající hlučnost letecké dopravy z ruzyňského Letiště Václava Havla. Své připomínky budou moci zástupcům firmy Letiště Praha říci na setkání 17. ledna příštího roku.

Se stížnostmi na vzrůstající hlučnost se v uplynulém měsíci obrátilo několik občanů Roztok u Prahy na místní radnici. „Přišlo jim, a myslím, že jim je třeba dát zapravdu, že hlučnost letecké dopravy vzrůstá a že posedět v létě venku například v ulici Nad Vinicemi či v Tichém údolí znamená doslova na sebe při rozhovoru křičet,“ řekl místostarosta Roztok Tomáš Novotný.

Vedení roztocké radnice proto oslovilo firmu Letiště Praha s žádostí o to, aby občany města postižené zvýšeným hlukem ze startujících a přistávajících letadel individuálně odškodnila, například formou výměny oken. „Odpověď byla negativní s poukazem na to, že Letiště Praha poskytuje naší obci téměř milion korun v programu Dobré sousedství a Žijeme zde společně,“ konstatoval Novotný. Zmíněné prostředky město využívá na  grantové programy svých spolků nebo na rekonstrukce silnic ve městě.

„Domluvili jsme se ale na tom, že letiště se pokusí občanům Roztok a Žalova vysvětlit, jak to s přelety letadel v současnosti je,“ uvedl Novotný. Příležitost budou mít zástupci firmy na veřejném slyšení, které se uskuteční 17. ledna. „Zástupci Letiště Praha vysvětlí zájemcům o tuto problematiku možnosti, plány a limity letiště a vyslechnou jejich argumenty,“ dodal místostarosta.

red