Ve Staré mydlárně vystoupí Vojta Kotek se svou kapelou

Hudební tvář populárního herce v sobotu představí koncert, na němž se představí se svou kapelou Th!s. O den dříve v mělnickém klubu vystoupí skupiny Peshata a Covers For Lovers.

Pražsko-tišicko-karlštejnsko-dobříšská root-rocková formace s někdejší hvězdou kultovních Snowboarďáků v sestavě za devět let svého působení vystřídala řadu názvů, mimo jiné Rohlick či Zevláci – od loňska se ovšem jmenuje Th!s. K tomu, aby se stala regulérní kapelou s vlastním repertoárem, ji „nakopla“ nabídka slavnějších kolegů ze skupiny Wohnout, aby s nimi v roli předkapely absolvovala loňské turné Laskonky a Kremrole. Od té doby má za sebou řadu klubových koncertů i vystoupení na letních festivalech.

Již v pátek se na pódiu Mydlárny představí na společném turné nazvaném ZOO Lovers Tour táborská „zoopunková“ Peshata hrající melodický punk rock s veselými texty ze světa zvířat a pražští Covers For Lovers. Skupina se po začátcích věnovaných – jak název napovídá – punkovým cover verzím známých hitů před čtyřmi lety zaměřila na vlastní tvorbu. Na kontě má kromě videoklipů i dvě alba a vítězství v soutěži Šance Muzikus.

mar