Rekonstrukce mostu v Mladoboleslavské ulici skončila

Řidiči na několika místech v Mělníku si v minulých dnech oddychli – po opravách a rekonstrukcích protahujících se na dlouhé měsíce byly opět zprovozněny ulice, jimiž dosud nešlo projíždět, nebo to bylo možné jen s obtížemi.

Situaci v mělnické dopravě dlouhodobě blokovala zejména oprava mostu v Mladoboleslavské ulici, kvůli níž byl provoz možný jenom střídavě v každém směru za použití semaforu. Most byl do provozu uveden minulý týden.

„Jsme rádi, že se to podařilo i přes veškeré komplikace spojené se zhotovitelem díla,“ řekl místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (TOP 09).

Semafory z Mladoboleslavské ulice sice nejprve zmizely, později je na křižovatku město opět nechalo instalovat – ovšem jen nakrátko. „Nyní nainstalované semafory jsou zde pouze dočasně – z důvodu odstranění nedodělků po kolaudaci,“ uvedla mluvčí mělnické radnice Helena Vavřinová. Provoz bez semaforů tak bude podle ní možný již nejpozději ve středu.

Pro běžnou dopravu je nově opět použitelná rovněž Nemocniční ulice, kterou řidiči museli dosud dlouhodobě objíždět.

„Byly zde opraveny sítě vodovodů a kanalizací a přeložka horkovodu, takže doufáme, že se do této komunikace nebude delší dobu zasahovat,“ konstatoval Schweigstill.

Aktuální změny v dopravě na území Mělníka tak navázaly na již několik týdnů fungující úpravy, při nichž stavebníci zprovoznili část průtahu městem – zejména jde o novou komunikaci od cukrovaru k Mladoboleslavské ulici ohraničenou dvěma novými kruhovými objezdy.

„Dopravní úpravy v ulicích Italská a Cukrovarská budou definitivní poté, co budou ulice převedeny do správy města,“ dodal Schweigstill.

jnd