Zámecké dýňování v Nelahozevsi

Zdejší renesanční zámek po celý rok kromě prohlídek zdejších prostor nabízel celou řadu doprovodných akcí na nichž si přišli na své dospělí i děti. Blíží se však konec letošní sezony a tak je zde přichystána již tradiční podzimní akce.

Milovníky podzimu a dýní totiž čeká již tak trochu jubilejní 5. ročník Zámeckého dýňování. Tato akce se bude konat letos o týden dříve v sobotu 7. října od 9 hodin. Po celý den se návštěvníci opět mohou těšit na bohatý program. Na nádvoří zruční řemeslníci otevřou své stánky a na své si přijdou zejména děti. Pro ně jsou připraveny kreativní dílničky, zvláštní prohlídky zámku, divadelní představení a dobrodružná hra „Zakleté sklepení“. Samozřejmě v prvé řadě to bude vyřezávání a zdobení dýní jehož součástí bude i soutěž o tu nejoriginálnější. Na parkovišti proběhne dýňová olympiáda v podobě žertovných disciplín pro malé i velké.

A konečně v Zámecké restauraci kromě dýňových specialit si návštěvníci mohou pochutnat na domácích desertech a samozřejmě vychutnat lobkowiczká vína i piva. Není tak pochyb, že každý kdo sem přivítá prožije skvělý podzimní den.

mar