Vladivojna La Chia bude ve Slaném předčítat své Vladibajky

V kavárně Sezóna vystoupí 18. ledna všestranná umělkyně – zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a výtvarnice. Tentokrát představí své zábavné bajky pro dospělé. Čtení oživí několika svými písněmi, při nichž zahraje na kytaru a basu.

Vladivojna, která se hudbě věnuje od útlého dětství, se do povědomí posluchačů dostala nejprve jakožto nepřehlédnutelná zpěvačka rockové kapely Banana. Spolu s ní sklízela řadu úspěchů – koncertovali společně s Lenkou Dusilovou, zahráli si před slavnými skupinami jako Scorpions a Waltari i před Marilynem Mansonem. Nyní vystupuje s crossover-metalovou kapelou Vladivojsko.

Vladivojna, která již patří k výrazným osobnostem české hudební scény, je rovněž vyhledávanou autorkou divadelní a filmové hudby. Zkomponovala hudbu pro celou řadu divadelních her a dokumentů. Složila rovněž hudbu pro historicky nejúspěšnější seriál stanice HBO Až po Uši, k němuž vydala stejnojmenný soundtrack. Za hudbu k filmu Jana Hřebejka Nevinnost byla nominována na Cenu filmové kritiky a Českého lva.

mar