Úspěšné tažení mladých mělnických judistů za medailemi

Jako každý konec Judistické sezóny, i tento patřil Mistrovstvím České republiky. Mladí závodníci JudoKlubu DDM Mělník ve věkových kategoriích U15 (mladší 15 ti let) a U18 (mladší 18 ti let) celý rok poctivě sbírali body na nominačních soutěžích.

V neděli, 21. října 2018 se v Ostravě konalo Mistrovství ČR kategorie U15, tedy staršího žactva. O 14 dní později, 3. listopadu 2018 se uskutečnilo v Brně Mistrovství ČR kategorie U18, tedy dorostenců a dorostenek.

Na nejcennější kov, na zlatou medaili, dosáhl ve věkové kategorii U15, ve váze do 60 kg Jan Vondráček, který tímto potvrdil svou vedoucí pozici v republikovém žebříčku. Další medaili v kategorii U15, tentokráte bronzovou, přidala ve váze do 48 kg Adriana Chalupková. V průběhu roku se pohybovala mezi prvními čtyřmi nejlepšími závodnicemi.

V kategorii U 18 získala pro Mělnické Judo bronzovou medaili Dorota Burdová, startující v hmotnostní kategorii do 57 kg. V průběhu celého roku se pohybovala rovněž mezi nejlepšími třemi závodnicemi ve své hmotnostní kategorii.

Martin Lichtig

JudoKlub DDM Mělník