Tipy na víkend

Císař Karel IV. zavítá na hrad Houska

„Noc na Karlštejně….aneb na hradě je ženská“ tak zní název inscenace, kterou si v

sobotu 17. června užijí návštěvníci zdejšího hradu. Herci se na nádvoří představí úderem jednadvacáté hodiny kdy uvedou divadelní představení s mnoha zajímavými postavami, které není třeba blíže představovat neboť je všichni již dobře známe. Boleslavské Divadýlko na dlani se předlohy J. Vrchlického zmocnilo v okamžiku, kdy herci uvažovali, kam posunout každoroční letní scénu, kterou pod názvem „Léto na dlani“ prezentují již šestnáctou sezónu. A tak v letošním létě Divadýlko přichází za svými diváky na hrad Houska a bude zde šířit slávu nejen Karla IV. a Jaroslava Vrchlického, ale také svoje „divadélko“.

houska-divadlo1

 

POZVÁNKA NA POUŤ DO KOJETIC

Svatovítská pouť v Kojeticích se koná v sobotu dne 17. června na místním hřišti kde od 14 hodin proběhne skutečně zajímavý program, který jistě každého návštěvníka. Dětem předvede kouzlení a modelování z balónků pan Kravata, čekají je četné pouťové atrakce, malování triček i na obličej a mohou si zastřílet z luku. K dobré pohodě zahraje harmonikář, vystoupí děti z místní školky i školy, a kartářka každému předpoví co jej čeká a nemine…

Vše vyvrcholí taneční zábavou od 19.30 kdy k tanci i poslechu zahraje hudební skupina PLUS. Během večera se uskuteční i kouzelnické vystoupení a bude i bohatá tombola.

kojetice-pout

ILUSTRAČNÍ FOTO

 

V kapli zazní klasická hudba italských mistrů

Hudební těleso Hof-Musici je souborem hudebníků specializovaných na interpretaci barokní hudby a řadí se mezi přední interprety klasické hudby v České republice. Pravidelně vystupují na koncertech a festivalech doma i v zahraničí. Rovněž úzce spolupracují s Nadací barokního divadla zámku Český Krumlov kde bývají pravidelnými hosty.

Koncert „Hudba italského baroka“ zazní rovněž v sobotu 17. června od 18 hodin v kapli Sv. Anny v Panenských Břežanech. V programu zazní skladby Johanna Adolfa Hasse, Antonia Vivaldiho a Domenica Gabrielliho v podání Veroniky Mráčkové-Fučíkové, mezzosopranistky, kterou doprovodí na cembalo vedoucí souboru Hof-Musici Ondřej Macek.

Jistě to bude hluboký kulturní zážitek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mar