Na „Lednový underground“ již tento víkend

Hudební příznivci se budou moci těšit na tuto sobotu 20. ledna. Po třech letech se opět v kulturním domě Vltava rozezvučí pestré tóny a melodie rozličných hudebních stylů, jenž zde zazněly naposledy v roce 2015. Již počtrnácté budou Kralupy nad Vltavou totiž patřit festivalu „Lednový underground“ . Od 16 hodin se návštěvníci mohou těšit na celou řadu skvělých muzikantů.

Jedním z taháků letošního festivalu je kladenská hudební skupina Zrní, která tu vystoupí po šesti letech. Zpěváka, textaře a skladatele Ivana Hlase netřeba představovat, zahrál zde při vůbec tom prvním ročníku v roce 2003 a tak po patnácti letech se sem vrací. Tentokrát přiveze své skvělé spoluhráče, virtuózního kytaristu Norbiho Kovácse a legendárního violoncellistu a baskytaristu Jaroslava „Olina“ Nejezchlebu. Zcela poprvé sem naopak zavítá Original Vintage Orchestra, který patří mezi naší swingovou špičku. Hraje swing 20. a 30. let a zároveň přináší originální úpravy současných písní v dobovém stylu. Bude to tak skutečná hudební lahůdka pro všechny generace. V podání hudební formace Trombenik zazní klezmerové melodie. Jedná se o písně židovských hudebníků z východní Evropy a Ameriky z 19. a 20. století.

Ty nejmladší posluchače potěší skupina Pískomil se vrací a chybět nebude ani stále populárnější mělnická kapela The Oxx, která již k tomuto festivalu neodmyslitelně patří. Z Poděbrad dorazí skupina Flay Flat hrající ska a svěží reggae, která se přiřadí k nováčkům tohoto hudebního setkání. A celý tento festival zahájí patnáctičlenná, omlazená formace studentů a kantorů s originální vlastní tvorbou – Sbor DG.

Program je aktuálně doplněn o komorní scénu v Malém sále kulturního domu, kde vystoupí například písničkář Inženýr Vladimír, Ondřej Galuška, skupina Tichá voda či Playground English.

Není tak pochyb, že každý si tak přijde na své a stráví tak příjemné chvíle u skvělé muziky.

mar