„Teorie tygra“ se tentokrát představí i na Aušperku

Večerní projekce v tomto mělnickém letním biografu pokračuje ve čtvrtek 20. července dalším snímkem. Po americkém kresleném snímku, který potěšil zejména ty nejmladší diváky, je tu film tak říkajíc ze života. Komedii „Teorie tygra“ natočil režisér Radek Bajgar v loňském roce a nejen svým obsazením vzbudila zájem diváků a ba dokonce ani kritička Mirka Spáčilová tento film zcela neodsoudila.

Veterinář Jan už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga se totiž řídí stejnou teorií a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Když nic neudělá, skončí jako tchán. A tak najde způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny.

V hlavních rolích se představí Jiří Bartoška u něhož to byl návrat před kameru po překonání vážné nemoci, dále jeho ženu ztvárnila Eliška Balzerová a babičku hraje Iva Janžurová. V dalších rolích diváci uvidí například Tatianu Vilhelmovou, Jiřího Havelku, Kláru Melíškovou, Ondřeje Pavelku a další známé herce.

Tato komedie pro muže, kteří mají zkušenost s manželstvím, a pro ženy, které mají zkušenosti s muži jistě opět přispěje letní pohodě.

mar