Tělovýchovná jednota EMĚ Mělník otevřela svoje dveře

V areálu TJ EMĚ Na Polabí se 2. září uskutečnil den otevřených dveří. Sportovně – společenské odpoledne bylo určené nejen pro členy tělovýchovné jednoty, ale i pro širokou veřejnost města.

Po zahájení byli účastníci rozděleni do skupin podle věkových kategorií, kde se mohli zapojit do soutěží v míčových sportech. Nejen děti, ale i rodiče a prarodiče si vyzkoušeli překážkový běh s fotbalovým míčem, střelbu na basketbalový koš, odbíjení míče při volejbalu a střelbu na házenkářskou bránu.

Soutěže prolínaly ukázky různých sportů včetně juda. Po jejich skončení na fotbalové hřiště seskočila pětice parašutistů, kteří poté dětem ukázali skládání padáku. Po vyhlášení vítězů a předání cen děti na hřiště přilákalo ještě speciální překvapení – bonbony rozhazované z letadla. Jejich padání způsobilo velké nadšení všech zúčastněných. Sportovní atmosféru až do večerních hodin doplňoval hudební program.

Organizátorem akce byl sportovní komentátor České televize Jiří Rejman, svým proslovem ji zahájil starosta Mělníka Ctirad Mikeš a dne otevřených dveří se zúčastnil také náměstek hejtmana pro školství, mládež a sport Milan Němec,  dlouholetý člen oddílu basketbalu pořádající tělovýchovné jednoty.

Lucie Volprechtová