Bílá se snaží zachránit kulturní srdce rodné vesnice

Zpěvačka Lucie Bílá, která se cítí být velkou patriotkou svých rodných Otvovic ležících nedaleko Kralup nad Vltavou, se i přes své vytížení rozhodla pokusit zachránit tamní kulturní stánek – jediné místo, kde se místní mohou setkávat při nejrůznějších příležitostech.

Zpěvačka kvůli podpoře svých úmyslů navštívila hejtmana Středočeského kraje Miloše Peteru. „První dům naší vesnice s popisným číslem jedna se dosavadní majitelé rozhodli prodat. Přála bych si, aby dál sloužil svému účelu a nevznikly v něm kanceláře, sklady a malometrážní byty,“ uvedla Lucie Bílá.

„Nejsem podnikatelka, a tak se snažím zjistit, jak mohou fungovat neziskové organizace nebo jaké jsou možnosti žádat o dotace na rekonstrukci či provoz takových zařízení. Pro svůj záměr se snažím získat i podporu zastupitelstva Otvovic,“ vysvětlila zpěvačka svoji návštěvu u hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery.

„Je o mně známo, že po nástupu do funkce jsem krajský úřad otevřel veřejnosti a objednat se ke mě se svými problémy může skutečně každý občan Středočeského kraje, nejen tak významná osobnost jako Lucie Bílá. A všem se také snažím s jejich problémy dle svých možností pomoci,“ uvedl ke schůzce Miloš Petera.

Téma, se kterým za ním populární zpěvačka přišla, je hejtmanovi prý blízké. „Snažíme se podporovat vše, co souvisí se spolkovým životem v našich obcích. Považuji to za velmi důležité. I proto přispíváme třeba dobrovolným hasičům, kteří se leckdy o společenský život v obcích starají. Považuji tedy zájem paní Bílé o obec, ve které žije, za velmi chvályhodný a myslím, že budeme schopni jí poradit s hledáním vhodných dotačních titulů, které by celým Otvovicím mohly pomoci,“ dodal hejtman.

red