Mělnické vinobraní mezi kapkami deště

Páteční odpoledne bylo ještě zalité sluncem, a tak si zejména nejmladší návštěvníci užili četných atrakcí. Na obou hlavních pódiích probíhal kulturní program a i obě vedlejší scény – dobová i dětská – nabízely řadu zajímavých akcí. S přibývajícím večerem se však na obloze objevovala mračna, která nevěstila nic dobrého.

Navzdory nepřízni počasí odcházeli návštěvníci z letošního vinobraní spokojeni.
Navzdory nepřízni počasí odcházeli návštěvníci z letošního vinobraní spokojeni.

Fanouškové kapely U2 si ještě užili skvělého koncertu česko- slovenské revivalové skupiny U2 Desiré Revival Band, rovněž kapela Čechomor zcela zaplnila hlavní náměstí a navodila skvělou atmosféru. Ale po pár písničkách následující kapely Ting se na návštěvníky začaly snášet husté dešťové kapky. A od sobotního rána už Mělník skrápěl pořádný liják.

Ulice přesto nezůstaly prázdné. Na náměstí zatančili Jarošovci s Jarošáčkem, rozjel se program rádia Blaník, kde vystoupili Jaroslav Uhlíř a Petr Kolář, a samozřejmě nechyběl tradiční průvod Karla IV. Novinkou byla světelná projekce na vodní stěnu na téma historie města i vinobraní, Karel IV. a víno.

Jedním z vrcholů programu letošního vinobraní byl koncert hudební a divadelní legendy Jiřího Suchého. Zcela zaplněné Palackého náměstí si přes padající proudy vody zpívalo nestárnoucí semaforské písničky. Nedělní dopoledne opět zahrozilo mraky, avšak po poledni se trochu rozptýlily a návštěvníci si mohli užít pohodového odpoledne.

vinobrani1
Herec Oldřich Vízner k programu přispěl originálním přednesem známé Nerudovy Romance o Karlu IV.

Koncert hudební formace Laura a její tygří nabídl skvělou show, která navodila správnou atmosféru. K mírnému zklidnění publika přispěl herec Oldřich Vízner a jeho originální přednes známé Nerudovy Romance o Karlu IV. Kulturní část vinobraní zakončilo vystoupení slovenské poprockové kapely No Name, jež dokázala uvést do varu celé mělnické hlavní náměstí.

I když počasí letošnímu vinobraní nepřálo, poděkování patří pořadatelům, účinkujícím i těm, kteří se dešti navzdory přišli pobavit a prožít skvělé chvíle se svými přáteli.

Bedřich Marjanko

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter