„Swingující“ blues zazní Starou Mydlárnou

Blues k mělnickému klubu neodmyslitelně rovněž patří, zaznělo zde v podání celé řady skvělých muzikantů a nejinak tomu bude i tentokrát. The Simpson Trio je soul-bluesova kapela, o které by se ale také dalo říct, že swinguje. Je skutečně svižné blues, které skutečně dokáže parádně nabudit.

Zakladatel této hudební formace kytarista a zpěvák Ryan Simpson pochází z amerického Memphisu, kde vyrůstal a byl tak ovlivněn různými druhy hudby od blues, přes rock-a-billy, memphiský soul až po jazz. Zde měl tak velkou příležitost potkate a vystupovat s řadou výborných muzikantů z Memphisu což byla pro něho velká škola. Ta pokračovala i několikaletým studiem hudby na University of Memphis a po přestěhování se do našeho hlavního města kde vystudoval hru na jazzovou kytaru na VOŠ Jaroslava Ježka. A není třebna ani zdůrazňovat, že stal nedílnou součástí pražské hudební scény.

V současné době vystupuje převážně se svojí kapelou jako trio, avšak je schopen hrát rovněž jako duo nebo kvartet.

Prostě blues je základem všeho a je slyšet ve všem co The Simpson Trio hrají. A o tom se určitě přesvědčí všichni co v pátek 9. června zavítají do Mydlárny.

Bedřich Marjanko