Louka Fest se rozezní podruhé

Areál brandýského zámku opět přivítá 2. ročník open air festival folkových a bluegrassových kapel Louka Fest 2017, který jednak představí ty nejlepší interprety těchto hudebních žánrů a zároveň dá prostor i místním amatérským kapelám a mladým talentovaným muzikantům. Vše začne v pátek 9. června od 20 hodin koncertem na zámeckém nádvoří kde se představí legendární folková skupina Nezmaři. Hlavním festivalovým dnem však bude sobota, kdy posluchači zamíří opět do rozlehlého prostoru spodní části zámecké zahrady. Trio Jen Tak Tak otevře sobotní program ve 13 hodin. Skupina Isara pohybující se na pomezí folku, rocku a world music představí muziku do vlastní folk-rockové tvorby, přes vlivy renesanční, až po lidovou hudbu od Slovenska a Moravy až do Irska. Po roce opět vrací na Louka Fest Míša Leicht, tentokrát se znovuzrozenou kapelou Forehand. Dále se představí písničkář Vláďa Šunda z Odolené Vody, který svou energií zvedne posluchače ze židlí a potěší skvělými texty. Skupina Marien si na Louka Festu zahrála i v loňském roce, a to v rámci pátečního programu na zámeckém nádvoří. Tato hudební skupina z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Dalšího písničkaře Pavla Dobeše snad není třeba ani blíže představovat, tentokrát zahraje se skvělým kytaristou Tomášem Kotrbou. Představí se i domácí kapela Trojboy složená ze tří charismatických muzikantů hrající vlastní a převzaté písně z oblasti folku, country a příbuzných žánrů.

Celé toto hudební setkání vyvrcholí koncertem skladatele, textaře, aranžéra, režiséra a hlavně zpěváka s nezaměnitelným hlasem Vlasty Redla s jeho kapelou.

Kromě skvělé muziky nebude samozřejmě chybět neméně skvělé občerstvení v podobě dobrého piva, kvalitního vínka, výborné kávy a dalších dobrot dle vlastní chuti.

mar

VLASTA RÉDL VŠE ZAKONČÍ