Šutr CITY aneb odpoledne ve westernovém stylu

Před několika málo dny se v parku na Polabí uskutečnila velmi zajímavá společenská akce pro děti a veřejnost, zaměřená nejen na kulturu Divokého Západu.

Účastníci si při této příležitosti vyzkoušeli některé činnosti, ke kterým se dnes již málo dostanou – například střelbu z luku, chůzi na dřevěných chůdách, zatloukání hřebíků, rýžování zlata, uzlování a další. Na soutěžních stanovištích děti získávaly westernové dolary, které následně mohly využít k nákupu ve westernovém shopu a vyměnit je za zbožíčko všeho druhu – a podle svého vkusu. Platit se jimi dalo také v saloonu, kde byly k mání pro osvěžení lahodné míchané nápoje nebo se dolárky daly směnit ve westernové bance za jízdenky na vybrané atrakce. K pohodě odpoledne přispívala i živá country hudba, taneční vystoupení a scénky z Divokého Západu.

Malí i velcí měli možnost vyzkoušet jízdu na elektrickém býkovi, absolvovat okružní jízdu Mělníkem v úžasném westernovém vláčku Pacific Union. A to nebylo zdaleka všechno – děti potěšily obří trampolíny i lanová dráha mezi stromy. Největší atrakcí pro malé dobyvatele Divokého Západu byla zcela jistě hra – v tolik oblíbené – obláčkové pěně, kterou si všichni bez výjimky užili. Akce se velice vydařila a účastnici odcházeli spokojeni. A všem, kteří se na zajištění tohoto krásného odpoledne podíleli, patří velký dík.

Alena Hlaváčková

DDM Mělník

-D-