SPORT MIX: Neratovicím se nedařilo, Mělnický basket slaví a další

Mělničtí basketbalisté vykročili vítězstvím

Novou sezonu zahájili ve Středočeské lize i basketbalisté, mezi nimiž figuruje i R&J EBC Mělník. Ten měl v úvodním dvojkole výhodu domácí palubovky a hned úvodní kolo zahájil vítězstvím.
Soupeřem Mělníka byla rezerva ligového Kolína a Mělník se do ní pustil s chutí. Po dlouhé přestávce byli domácí borci po bodech hladový, a tak sázeli koš za košem. O vítězství rozhodla druhá čtvrtina, v níž si Mělník vytvořil do poločasu náskok 18 bodů, který ve druhém poločase ještě navýšil. Střelecky se dařilo především Čejkovi a Jandovi, oba nastříleli 26 bodů, a patřili mezi nejlepší střelce kola.
K druhému utkání přijel nymburský Real Rema, který je favoritem soutěže. Mělník nezvládl především první čtvrtinu, kterou prohrál rozdílem třídy 9:26. V dalších dvou čtvrtinách ovšem Mělník nebezpečně snižoval, po třech čtvrtinách už prohrával jen o tři body, ale poslední část zápasu opět nezvládl. Přesto si po dvou kolech drží ve Středočeské lize třetí místo.

R&J EBC Mělník – BC Kolín B  84:57
Body Mělníka:
 Čejka 26, Janda 26, Rajnoch 12, Korpala 11, Kvasný 6, Laudin 3. Čtvrtiny: 26:22, 24:10, 19:18, 15:7.

Ostatní výsledky 1. kola: Beroun – Příbram 87:78, Benešov B – Český Brod 52:50, Ml. Boleslav – Rema Nymburk 55:75.

R&J EBC Mělník – BC Real Réma  71:81
 Rajnoch 23, Janda 20. Čejka 13, Kvasný 8, Onderka 3, Jiráček 2, Korpala 2. Čtvrtiny: 9:26, 24:13, 22:19, 16:23.

Ostatní výsledky 2. kola: Benešov B – Pečky 70:60, Ml. Boleslav B – Kolín B 62:55.

První porážka Neratovic a výprask k tomu

Český Brod se stává pro Neratovice černou můrou. Už v minulé sezoně srazil Neratovice z vítězné vlny a v letošní sezoně se to opakovalo. Navíc si Neratovice připsaly pořádný debakl, když inkasovaly sedm gólů.
V prvním poločase se Neratovicím nedařilo vůbec nic, navíc je Český Brod doslova přišpendlil před jejich brankou. A tak nebylo divu, že se Český Brod po dorážce Suka dostal do vedení už v 5. minutě. Inkasovaný gól Neratovice neprobudil a tak  domácí Český Brod pokračoval v tlaku a dočkal se i dalších gólů. Ve 28. minutě domácí nechali na vápně volného Michálka a od 36. minuty začal řádit Makovský. Ten nejdříve ve 36. a 38. minutě uzavřel poločas na 4:0 a v 59. minutě dokonce gólem na 5:0 dosáhl hattrick. Ve druhém poločase se už ale osmělovaly i Neratovice a nebyly bez šancí. Nejdříve Kozák nastřelil tyč a v 60. minutě dokonce vstřelil gól a snížil na 5:1. Jenže domácí dokázali opět odpovědět, zvýšili na 6:1.   Neratovický Rejman sice pěkně vyhnal pavouky ze šibenice, snížil na 6:2, ale poslední slovo měl Český Brod, který tak pětigólový rozdíl udržel a Neratovicím uštědřil ostudný debakl.

SK Český Brod – FK Neratovice Byškovice 7:2
Branky:
 6. Suk, 28. Michálek, 36., 38. a 59. Makovský, 70. Slicho, 82. Hrdlička – 60. Kozák, 82. Rejman.Rozhodčí: Fišer. ŽK: Makovský, Michálek – Šulc, Kozák, Hrdý, Rejman. Poločas: 4:0.

Ostatní výsledky 9. kola divize B: Chomutov – Úvaly 2:3 po penaltách (0:1), Motorlet Praha – Česká Lípa 6:2 (0:1), Souš –  Hrobce 8:1 (2:0), Velvary – Ostrá 2:0 (1:0), Meteor Praha – Tn Rakovník 3:1 (1:0), Louny –  Nový Bor6:0 (4:0), Hostouň – Kladno 1:3 (0:2).

Zápas jak na houpačce nakonec Libiš nezvládla

Po vítězství v Rejšicích měla Libiš v utkání proti dalšímu exdiviznímu týmu z Nového Strašecí jasný cíl. Potvrdit body z venku i doma a upevnit si tak vedoucí pozici. Jenže nakonec bylo vše jinak. Libiš dovolila soupeři si odvézt všechny tři body.
V utkání začala aktivněji Libiš, vytvořila si i několik šancí, ale nakonec jedinou v prvním poločase využil Šenkeřík. Přesto šla Libiš do přestávky s těsným vedením. V úvodu druhého poločasu Nové Strašecí převzalo iniciativu a v 55. minutě zásluhou dvěma trefám Kapka výsledek otočilo.  Libiš rychle zareagovala, už za tři minuty bylo zásluhou Šobra vyrovnáno a začalo se znovu. Domácí zase byli iniciativnější, jenže nakonec se radovalo Nové Strašecí, které čtyři minuty před koncem dalo třetí a vedoucí gól, na který Libiš už nedokázala zareagovat. Libiš tak přišla nejen o všechny body, ale i o vedoucí pozici v krajském přeboru.

Sokol Libiš – Sokol Nové Strašecí 2:3
Branky:
 27. Šenkeřík, 58. Šobr – 48. a 55. Kapek, 86. Palko. Rozhodčí: Vokoun. ŽK: Šobr, Očovan – Kapek, Mrázek. Poločas:  1:0.

Ostatní výsledky 9. kola Krajského přeboru: Kutná Hora – Tuchlovice 2:1 (2:0) Nespeky – Rejšice 1:3 (1:3), Horky n. Jiz. – Poříčí n. Sáz. 1:2 po pen. (1:1), Slaný – Beroun 0:2 (0:0), Semice – Spartak Příbram 3:4 (1:2), Lhota – Klíčany 2:1 (0:1), Poříčany – Hvozdnice 2:1 (1:1).

Volejbalistky Neratovic nezačaly dobře

Volejbalový krajský přebor I. třídy žen otevřel o víkendu dveře do nové sezony. Svoji letošní premiéru si odbyly i děvčata Neratovic, kterým se ale vstup do nové sezony vůbec nepovedl. Ve svém úvodním dvojzápase byly hostem Roztok B, kde neuhrály ani jeden set. V prvních dvou setech úvodního duelu se doslova hledaly, když uhrály jen 7 a 4 body. Ve třetím setu už hru zlepšily ve všech herních činnostech,ale porážce 0:3 se neubránily. V odvetě už působily přeci jen vyrovnaněji, přesto první dva sety prohrály 15:25. A protože ani ve třetím nebyly lepší, uhrály dokonce o bod méně, musí si na první skal soupeře počkat do příštího dvojkola doma s Rakovníkem.

Výsledky 1. a 2. kola: Roztoky – Neratovice 3:0 (7, 4, 20) a 3:0 (15, 15, 14), Tuchlovice – Komárov 0:3 a 0:3, Dobříš – Rakovník 3:1 a 0:3.

1. Roztoky B                    2  2  0  6:0  6
2. Komárov                      2  2  0  6:0  6
3. Rakovník                     2  1  1  4:3  3
4. Dobříš                         2  1  1  3:4  3
5. Tuchlovice                  2  0  2  0:6  0
6. Neratovice                  2  0  2  0:6  0