Souboj s lídrem soutěže Kralupanům nevyšel

V kralupské sportovní hale se konal další mistrovský zápas krajského přeboru mužů ve futsalu. Proti domácímu AFC Kralupy nastoupilo družstvo PK Třebusice. Kralupský tým působí v různých sestavách hráčů v soutěžích letos už neuvěřitelných třicet let. Navíc odehrál v tomto 18. kole krajského přeboru své třísté utkání ve vyšších soutěžích.

Hostující celek PK Třebusice aktuálně obsazuje první místo tabulky. Pro kralupské futsalisty je tento tým tak trochu „noční můrou“, protože v minulosti několikrát zvrátil zdánlivě prohrané střetnutí ve svůj prospěch.

V prvním poločase hosté nijak nepřipomínali vedoucí tým mistrovské soutěže, i když jako první ohrozili branku soupeře přízemní střelou do levé tyče. Po první polovině zápasu Kralupané vedli 2:0. Zdálo se, že Třebusice mají špatný den, protože téměř bez velkého odporu pustily domácí do vedení. Ve 12. minutě sice dvakrát na sebe upozornil střelou vedoucí kanonýr soutěže třebusický Hink, ale domácí gólman Prosický obětavými skoky pod střelcovy nohy velmi spolehlivě zasáhl.

Po přestávce tak trochu „nalomené“ Třebusice přidaly. Snížily stav za pouhých 11 vteřin, ale AFC znovu odskočil dvěma góly během 27 vteřin. Stav zápasu byl velice nadějný – 4:1. V 35. minutě zápasu Třebusice poprvé srovnaly na skóre 5:5. Hosté šli do vedení až ve 38. minutě po lehce tečované střele zdálky. Jejich jednogólový náskok srovnal zblízka z dorážky 21 vteřin před sirénou zastupující kapitán domácích Tetiva. Koncovku si Kralupy nepohlídaly. Konec mistrovského střetnutí byl pro AFC Kralupy smutný. Za pouhých 8 sekund Třebusice vstřelily vítězný gól po obloučku do brankoviště a špatném pokrytí hráčů ze strany AFC Kralupy. Zápas s PK Třebusice skončil v poměru 6:7. Sestava a branky kralupského družstva: Prosický – T. Koláček, Tetiva (3 góly+2 nahrávky), Všolák – Vymětalík (1+3), L. Koláček (1+0) a Bednárik (1+0).

Trenér vítězného celku Třebusic, Pavel Kubín, po zápase sdělil: „Do kralupské sportovní haly nejezdí náš tým moc rád. Specifické prostředí a styl hry soupeře nám vždy dělají problémy. To se potvrdilo i v úvodní polovině zápasu. V druhém poločase nejdříve pokračovala mizérie našeho týmu spojená s nepřesností a špatným pohybem. Od 28. minuty jsme změnili hru z pravidelných dvou čtyřek na individuální střídání. Tato změna začala nést svoje ovoce brankami. Konečně jsme se chytli. Zdálo se, že domácí ztrácejí síly. My se začali prosazovat a zápas otočili na 6:5. Střelecký apetit opět potvrdil kapitán týmu Jarda Hink, který hattrickem v zápase překonal v letošní soutěži už 50-ti brankovou hranici. Bohužel smolnou branku jsme inkasovali 21 vteřin před koncem na 6:6. Avšak herní silou, vůlí a potřebným štěstím jsme 13 vteřin před koncem dali vítězný gól a upevnili si vedení v tabulce o pět bodů před druhým Brandýskem, rovněž z našeho kladenského regionu.“