U ZŠ Václava Havla v Kralupech n. V. má vzniknout naučná stezka
Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) (ČTK) – U Základní školy Václava Havla v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku má letos vzniknout naučná stezka. Bude sloužit jako venkovní učebna pro žáky školy. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí kralupské radnice Aleš Levý.
Naučná stezka povede po celém obvodu pozemku sportovního areálu základní školy. „Součástí realizace je vybudování zpevněné propustné plochy se zastíněním, tabulí a špalky na sezení, která bude sloužit jako venkovní učebna pro žáky školy,“ uvedl mluvčí. Počítá se i s pořízením naučných tabulí, které budou podél stezky. Náklady přesáhnou jeden milion korun, zhruba polovinu částky pokryje dotace Státního fondu životního prostředí.
Město pro stezku pořídí okrasné valouny, bylinnou spirálu, hmyzí domeček, broukoviště a další. „V pěstitelské části pak dojde na vyvýšené záhonky, kompostéry a ohniště s posezením,“ doplnil Levý. Počítá se také s výsadbou ovocných stromů, keřů a trvalek.
Venkovní učebna má letos vzniknout také na rakovnické 1. základní škole, kde město plánuje úpravu dvora.
sbe kš