Skauti bez lilie v Kralupech nad Vltavou

Český skauting byl během své více jak stoleté historie zakázán již třikrát. V roce 1940 nacisty, v roce 1948 komunisty a v roce 1970 po krátkém uvolnění režimu opět komunistickou stranou. Proč upadl skauting v nelibost vládnoucích diktatur? Čeho se báli? A opravdu jej lze vymazat ze srdcí těch, kteří složili jednou a navždy skautský slib?

Skautské středisko Střelka ve spolupráci s kinem Vltava srdečně zve veřejnost na promítání filmu “Skauti bez lilie”, které se uskuteční 8. září 2017 v Kulturním a společenském středisku Vltava v Kralupech nad Vltavou. Zahájení akce proběhne v 18:00 hodin před budovou KaSS Vltava. Skautské středisko Střelka uvítá návštěvníky akce slavnostním nástupem v krojích. Během akce bude také možné prohlédnout putovní výstavu “Zkušenost totality“ a zúčastnit se besedy s pamětníky. Dále se všichni skauti a jimi pozvaní sejdou u ohně (cca v 19.30 hod. na dvoře KaSS Vltava), kde pro ně bude připraven i další doprovodný program.

Dokumentární snímek z dílny Skautského institutu a Post Bellum v režii Viktora Portela, společně s putovní výstavou “Zkušenost totality” Vám představí osudy skautů a skautek v pohnutém období normalizace.

Více informací o filmu samotném naleznete zde: http://www.skautskyinstitut.cz/film/ https://www.csfd.cz/film/500434-skauti-bez-lilie/prehled/ 

Velice děkujeme vstřícnému přístupu KaSS Vltava za možnost uskutečnit tuto akci právě v kinosále. Vstupné je dobrovolné a bude darováno Skautskému institutu.

Za středisko Střelka: Tereza Hardtová